Zavrieť

Porady

ako si môžem znížiť daň z príjmu z predaja nehnuteľnosti?

Dobrý deň, rada by som vedela ako si môžem znížiť daň keď podávam daňové a mala som príjem z predaja bytu, viem že tam patrí rekonštrukcia..., ale ja som na byte nič nerobila, môžem si to znížiť aj napr. sumou čo som platila vklad záložného práva? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Uplatnenie výdavkov pri príjmoch z predaja nehnuteľnosti

    výdavky preukázateľne vynaložené na obstaranie majetku alebo jeho výrobu vo vlastnej réžii; výdavkami preukázateľne vynaloženými na obstaranie nehnuteľností sú aj:
    -úhrada za prevod členských práv a povinností spojených s prevodom práva užívania nájomného družstevného bytu
    -úroky z hypoúveru alebo stavebného úveru súvisiace s obstaraním tejto nehnuteľnosti alebo úroky z účelového úveru na bývanie, ktorý má v zmluvných podmienkach uvedené obstaranie tejto nehnuteľnosti, okrem úrokov, ktoré boli uplatnené ako daňový výdavok počas zaradenia tejto nehnuteľnosti do obchodného majetku, pričom rovnako sa budú posudzovať aj iné poplatky súvisiace s poskytnutým úverom.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    strbl dakujem, a platí to aj ked som si prenášala hypoteku na inu nehnutelnost?
    ivka70 ak je preukazatelne, ze to bola hypoteka, ktora suvisela s obstaranim tejto nehnutelnosti
    strbl a k danovému musim dodat nejake dokumenty k tomu?
      zbaliť

    ako si môžem znížiť daň z príjmu z predaja nehnuteľnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.