Zavrieť

Porady

Čo s dokladmi na PHL, kt. mi šéf dal až teraz...

Pekný večer, konateľ sa teraz zdohadal a dal mi niekoľko bločkov od benzínu ešte za minulý rok - novemb., december.... Nemám chuť podávať opravné priznanie k DPH....som rozmýšľala, že ich zaúčtujem do pokladne s tým, že sumu DPH dám ako nedaňový náklad, nakoľko si ju neuplatním už...môžem to takto spraviť...? škoda nedať benzín k služob. autu do nákladov.... ďakujem..
Dáša_ av čom je problém podať dodatočné daňové priznanie?
kampari lebo šéf nechce, aby som rušila uzávierky DPH...a je nejako alergicky, na dodatočné priznania..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jakubzemko je offline (nepripojený) jakubzemko

    jakubzemko
    Účtovná jednotka účtuje o nákladoch a výnosoch v účtovnom období v ktorom vznikli... Ak účtovná jednotka zabudla zaúčtovať náklad a túto skutočnosť zistila po dni zostavenia účtovnej závierky zaúčtuje ho na účet 428, 429 alebo do nákladov v závislosti od skutočnosti, či sa jedná o významnú sumu. Takto zaúčtovaná oprava by mala byť v súlade s §17 ods. 29 zákona o dani z príjmov daňovým výdavkom v roku 2018, kedy bolo o oprave účtované. Súhlasím, že DPH na ktorú vznikol nárok na odpočítanie avšak tento nárok sa neuplatnil nie je daňovým výdavkom.
    Naposledy upravil jakubzemko : 06.02.18 at 20:12
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kampari a keď som ešte nespravila , resp. nezostavila účtovnú závierku? ...ale teraz na nej pracujem..? tak teoreticky to môžem dať ešte do roku 2017...nie?
    Jarka 1 Môžeš aj teoreticky aj prakticky . A DPH dáš dodatočné, alebo ako nedaňovú DPH a pripočítaš v DP.
    jakubzemko Mali by ste hej.
    kampari dík
      zbaliť
    ivka70 07.02.18 06:16 odstránil(a) z Porady

    Čo s dokladmi na PHL, kt. mi šéf dal až teraz...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.