Zavrieť

Porady

pomoc s phl

Zdar.
Chcem sa opýtať odkedy(presný dátum) sa môže do nákladov zaradiť spotreba phl z osobného auta, ktoré nie je na firmu a ako to urobiť?

vďaka .
Usporiadat
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
hneď pri prvom využití súkromného auta zamestnancom na "služobné" účely. Cez príslušné vyúčtovanie.
0 0
heno heno

heno je offline (nepripojený) heno

Ale ja som myslel FO, ktorý nemá zamestnancov a používa auto na firemné účely.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

Hneď ako zaplatíš cestnú daň na toto auto a začneš si písať jazdy do 31.10.04 si môžeš dať do nákladov len spotr.PHM podľa techničáku a od 1.11.04 si navyše môžeš uplatňovať aj náhradu 6,20 / 1km.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Ktorú spotrebu z techničáku treba brať do úvahy, keď je tam mesto, mimo mesto a kombinovaná?
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

na cesťáky zamestnancov (sukr.auta) používam priemer všetkých troch a na fir.auto mi zamest.vykazujú zvlášť mesto a zvlášť mimo tam používam tie dva údaje
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Katty
na cesťáky zamestnancov (sukr.auta) používam priemer všetkých troch a na fir.auto mi zamest.vykazujú zvlášť mesto a zvlášť mimo tam používam tie dva údaje
Čiže môžem na svoje súkromné auto, ktoré používam na podnikanie urobiť priemer tých troch? Zaokrúhliť na 2 desatinné miesta?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

na súkromné autá zamestnancov používam priemer troch uvedených spotrieb
0 0
ORLEN ORLEN

ORLEN je offline (nepripojený) ORLEN

Neviem ci je na to nejaké usmernenie. Ja by som pouzila príslušnú spotrebu na príslušnom mieste. Veď je mnoho programov, ktoré to umožňujú. Pozry A-cory, Kniha jázd. Uz sme sa na porade o tomto programe bavili.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Katty
Hneď ako zaplatíš cestnú daň na toto auto a začneš si písať jazdy do 31.10.04 si môžeš dať do nákladov len spotr.PHM podľa techničáku a od 1.11.04 si navyše môžeš uplatňovať aj náhradu 6,20 / 1km.
nemáte niekto ten predpis 1.11.2004 ? - potrebovala by som ho - alebo kde ho nájdem? - dík.
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Ako je to vlastne s tou cestnou daňou - ak jazdí FO na svoju živnosť autom neregistrovaným v majetku "firmy" - musí na to aby si ju vykázal do N zaplatiť cestnú daň? Ak ide o zamestnancov práv.osoby - tieto autá platiť cestnú daň nemusia? A čo keď si za účelom vybavovania služ. záležitostí "živnosti" požičiam auto (povedzme že to využijem len pár krát za rok) od niekoho z rodiny? Takéto auto tiež musí mať na účet mojej živnosi zaplatenú cest.daň? A čo keď si to auto požičiam od iného živnostníka (tiež to môže byť jeho súkromné - so zaplatenou cestnou daňou, prípadne bez, takisto ho môže mať v majetku firmy...) Možných variácií, permutácií a podobných kombinácii môže byť! Vyzná sa v tom niekto?
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

sway
nemáte niekto ten predpis 1.11.2004 ? - potrebovala by som ho - alebo kde ho nájdem? - dík.
pozri si Zákon č.539/2004 Z.z. Zákona o dani z príjmov ktorý nadobudol účinnosť 1.novembra 2004 tam to nájdeš v §19 Daňové výdavky ods.2 písm.e
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

luebchenko ZDP v spomínanom paragrafe hovorí: "...ak daňovník na cestovanie využije vlastné (opakujem vlastné) motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky do výšky náhrady za spotrebované PHM a základnej náhrady za každý jeden km jazdy..."


a tú cestnú daň ešte pohľadám.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

...tak k tej cestnej dani asi toľko že predmetom dane je každé vozidlo ktoré sa používa na podnikanie alebo v súvislosti s podnikaním = §3 a v §20 sa vysvetlujú aj niektoré pojmy a je tam spomenuté aj to že za podnikanie sa nepovažuje použitie osobného automobilu zamestnanca....
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
luebchenko
Ako je to vlastne s tou cestnou daňou - ak jazdí FO na svoju živnosť autom neregistrovaným v majetku "firmy" - musí na to aby si ju vykázal do N zaplatiť cestnú daň? Ak ide o zamestnancov práv.osoby - tieto autá platiť cestnú daň nemusia? A čo keď si za účelom vybavovania služ. záležitostí "živnosti" požičiam auto (povedzme že to využijem len pár krát za rok) od niekoho z rodiny? Takéto auto tiež musí mať na účet mojej živnosi zaplatenú cest.daň? A čo keď si to auto požičiam od iného živnostníka (tiež to môže byť jeho súkromné - so zaplatenou cestnou daňou, prípadne bez, takisto ho môže mať v majetku firmy...) Možných variácií, permutácií a podobných kombinácii môže byť! Vyzná sa v tom niekto?
:p v prvom rade ďakujem Katty - nájdem si to!

A k cetnej dani, len pozor na to, ak je auto napríklad manžela a ja mám firmu a zaplatím cestnú daň, lebo ho používam na moje podnikanie - cestná daň zaplatená musí byť, ale nesmie ísť do mojich nákladov, aj keď ju uhradím ja, nakoľko je to daň zaplatená za inú osobu!!! - a to isté aj pri požičanom aute od kohokoľvek - vždy musí byť cestná daň zaplatená, ak sa auto využije na podnikanie. :p
0 0
ORLEN ORLEN

ORLEN je offline (nepripojený) ORLEN

Aj poisťovací agent, ktorý nemá živnosť, ale môže si uplatňovať výdavky spojené s jeho činnosťou, by si mal zaplatiť cestnú daň ak chce zahrnúť PHM a 6,2 SK/km do N??????????????
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Takže ak tomu správne rozumiem, pokiaľ nevlastním žiadne približovadlo, ktoré má v kolónke majiteľ napísané hrdo moje ctené meno, jediná šanca ako si vyúčtovať nejaké tie jazdy mám napríklad cez faktúru od majiteľa za prenájom vozidla(napr. ak to dám za rok do sumy 10.000,- Sk - len ten prenájom - tak to nemusím ani ja ani majiteľ vozidla nikde bonzovať) - môžem potom účtovať spotrebu PHM? Len čo s tou cestnou daňou? Ak si auto požičiam v požičovni áut - musím skúmať, či má alebo nemá zaplatenú daň? Či tu sa to akosi automaticky predpokladá že zrejme má - je to predsa auto v majetku firmy!
0 0
ORLEN ORLEN

ORLEN je offline (nepripojený) ORLEN

Ak si prenajmes auto v zmluve mi malo byť zakotvene kto tu cestnu dan zaplati. Nie?
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Alebo by som mohla toho, od koho si to auto v priebehu roka požičiam na nejakú tu hodinku do roka za päť korún zamestnať...? A hop a je tu auto zamestnanca! Elektronicky prihlásim a odhlásim zo SP... Nádhera tieto zákonné možnosti - len kto sa v tom má vyznať.
0 0
Zyka Zyka

Zyka je offline (nepripojený) Zyka

Ahojte,ja si myslim, ze cestna dan by mala zaujimat v prvom rade toho, kto auto poziciava a nie teba, pokial sa nebavime o drzitelovi auta, ale o zapozicanom aute...
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Ešte otázočka. Je rozdiel, keď je v techničáku rozdielny majiteľ a držiteľ, v tomto prípade by to ako bolo?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať