Zavrieť

Porady

DPH - predaj automobilu

s.r.o. platca dph §4, chce predať automobil M1 ( rok výroby 2010),ktorý mal zaradený v majetku, obstaral ho od leasingovej spoločnosti, kde bolo plnenie oslobodené od DPH. Pri predaji automobilu je povinný vystavíť faktúru s DPH? Prosím poraďte.
Naposledy upravil kimart : 07.02.18 at 10:12
4 komentárov     zbaliť
Tweety aké oslobodenie bolo?
kimart nemám momentálne zmluvu pri sebe, len viem, že tam bolo uvedené, že oslobodené.... Má to vplyv? aký?
Tweety Zrejme bolo obstarané ako ojazdené §66, potom pri ďalšom predaji dph odvediete ale to obstaranie treba zistiť.
kimart ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Pozri usmernenie na finančnej správe: https://www.financnasprava.sk/sk/pod...ta-neobchodnik. Tu je dôležité, či platca DPH vykonáva aj činnosti oslobodené od DPH. Ak bolo auto zaradené v majetku a vykonáva iba činnosti ktoré nie sú oslobodené od DPH (§28-§41), potom auto predáva v režime tuzemskej dodávky ktorá nie je oslobodená od DPH (predáva s daňou)
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kimart ďakujem, no som sa v tom stratila :-(
    Tweety ako stratila,? veď to je to, čo som ti napísala aj ja, ak bolo obstarané už ojazdené MV od predajcu áut( oslobodené od dane)V a teraz sa predáva,, predá sa s dph. VeĎ pozri faktúru za jeho nákup.
    kimart ešte raz ďakujem všetkým za radu...
      zbaliť

    DPH - predaj automobilu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.