Zavrieť

Porady

Bezpečnosť pri práci

Chcela by som sa spytat ohladom retiazky nosim pod tričko v prací a ja sa pytam tak mi bolo povedane ze nemozem nosit kvoli bezpečností ale ja nevykonavam pracu pri pase nechápem tomu Ďakujem vam za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Mozem ta ubezpecit, ze ani zamestnavatel "nechape tomu" a musi to od teba vyzadovat. Rovnako musi dodrziavat 500 inych byrokratickych nezmyslov, ktorym nikto "nechape". Mieru obtazovania tymito nezmyslami mas ty aj tak 500 x nizsiu ako ju ma zamestnavatel. Napriklad ziaden zamestnavatel nechape, preco by sa mal zapodievat gastrolistkami, keby chcel radsej vyplacat na stravu ludom hotove peniaze....

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pravidla bezpecnosti prace na pracovisku urcuje zamestnavatel, ten totiz zodpoveda za bezpecnost prace, teda aj za tvoju bezpecnost, ked sa nachadzas na pracovisku.
    Ten asi vie, preco je zakazane vseobecne na pracoviskach nosit retiazky, bez ohladu na to, ci ju nosis pod trickom (nikde nie je zarucene, ze sa na tricko nedostane) aj na to, ci robis na pase alebo nie. Staci, ze sa pohybujes v priestoroch, kde to moze byt potencialne nebezpecne.
    Definovane pravidla BOZP si povinna dodrziavat, chapanie sa nevyzaduje.
    Danka Jannovva Zaujimave je natom ze nikomu to nevadilo iba teraz jednej odobe od kedy tam robim retiazka mne nema kde zavadzat samozreje ze dodruzujem Bezpecnost pri praci ale tam nema kde vadit ta retiazka ... preto tomu nechapem
    misomiso To je tym, ze zeny nechodili na vojnu. Nas, co sme boli na vojne, nejako neobtazuje, ze sa niecomu "neda chapat".

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Zamestnávateľ musí mať spracovaný zoznam bezpečnostných rizík. V ňom by malo byť napísané prečo sa na uvedenom pracovisku nemôžu nosiť retiazky, akým spôsobom ohrozujú zdravie zamestnanca pri výkone práce. Požiadaj o predloženie a prečítaj si dôvod.

    Bezpečnosť pri práci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.