Zavrieť

Porady

Telefonicka pohotovost

Dobry den, nastupil som pred 4 rokmi do spolocnosti, pred 1,5 rokom dozadu mi bol upaveny popis pracovneho miesta - okrem ineho pribudla tzv. telefonicka pohotovost ( ktora nie je blizsie specifikovana ). Ako to teda vlastne je, som na zaklade tohoto bodu povinny byt dostupny na telefonne vzdy v mimopracovny cas, teda aj pocas dovolenky ? Mala by byt tato pohotovost hradena ? Dakujem J.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano, pokial nezasahujes, ide o neaktivnu pohotovost, ktoru musi zamestnavatel evidovat, platit a ma , samozrejme, aj casove obmedzenie (nemoze ju mat 1 clovek 24 hodin/7 dni v tyzdni).
    zze/2001-311/96
    gosanamito No bohuzial to je tak, ze moja pozicia nema zastupenie, ale pohotovost sa vyzaduje 24/7, resp. je ocakavana, ale nikde nie je presne definovana, Ak budem koncit PP mam narok po pisomnej vyzve na uhradu pohotovosti ? Pracujem ako IT technik, co neviem aka kategoria prace je
    ivka70 Nie, nebudes mat narok, lebo nijako nedokazes, ze si taku pohotovost vobec drzal.
    Kedze 24/7 mozne nie je ,islo by pri takom nariadeni pohotovosti o porusenie Zakonnika prace. Skor to firmy riesia bez ofiacialneho poverenia na pohotovost (aby obisli zakon), nejakym priplatkom k platu a dohodou so zamestnancom..
    Ked to nevyriesis pocas trvania PP, vo vypovednej dobe nedoriesis nic.

    Telefonicka pohotovost

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.