Zavrieť

Porady

Nahravanie hovorov

Chcela by som sa opytat či ma môže osoba nahrávať bez môjho vedomia A keby ju udam A vymaže Všetko či sa dá dáko dokázať že ma na hrávala.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Bez súhlasu legálne nahrávať nemôže, technicky áno.

    Aj keby si tá osoba nahrávky nevymazala, polícia nebude riešiť a už vôbec nie zabavovať mobily pre hocijaké udanie, že niekto si ma nahrával. Polícia rieši trestné činy a v súvislosti s neoprávneným nahrávaním by musela byť spôsobená "vážna" ujma, aby to bol trestný čin (§ 377 Porušenie dôvernosti ústneho prejavu a iného prejavu osobnej povahy). A muselo by sa dokázať, že ujma je vážna, že ju spôsobila tá osoba a spôsobila ju úmyselne.

    Skôr by som v záležitosti vyvodil také dôsledky, že si treba zobrať ponaučenie a v rozhovoroch či už telefonických alebo osobných hovoriť len to, čo môžu počuť aj iní, za čo sa netreba hanbiť.

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    teoreticky ma ešte napadá možnosť dokázania, že záznam hovoru má operátor a od neho si ho pri prípadnom policajnom šetrení vyžiadajú policajti.
    14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zemiak67 Ďakujem ale neviem či by to operátor mal keď že je to nahrávane cez aplikáciu V mobile a ešte aj na video
    Martuk ale keď spolu telefonujete, tak cez nejakého telefónneho operátora, nie? Či sa bavíte cez aplikácie alebo programy typu Teamspeak client a podobne?
    Martuk pokiaľ cez operátora, tak ten nejakú dobu archivuje každý hovor a poskytne ho v prípade potreby príslušným orgánom
    Zemiak67 Áno cez operátora telefonujeme len na to potrebujem svedkov
    dmc si si uplne isty...ze to robi operator ?....
    Martuk pýtaš sa mňa? No istý si nie som. Ale podľa mňa, keď volám cez Telekom niekomu u iného operátora, tak ten môj hovor je v systéme Telekomu evidovaný, minimálne číslo volajúceho, volaného, doba trvania hovoru. Či je evidovaný aj obsah hovoru, to už neviem celkom presne. Ak sa mýlim, tak ma skúsenejší opravia.
    dmc No ja sa nemusim ani pytat - bola to recnicka otazka.
    Vies si predstavi objem dat a jej archivaciu ktora by bola pri nahravani kazdehu hovoru cez operatora ? Evidovanie telefonu, IMEI, BTS, casu ako aj prijemcu..... no problem...ale hovor ako taky sa "bezne" nenahrava. Nahravanie hovoru je na prikaz sudcu pripadne "operativa" to robi po vlastnej linke - mimo operatora. K tomu sa neda bezne dostat.
    vicktor Operator moze mat zaznam, ale nebude tam doplnkova informacia ci ten hovor si aj druha strana nahrala do svojho mobilu.
    Martuk no to tam nebude, to je pravda, v prípade udania, ako spomína zadávateľ, otázka zistenia nahrávania hovoru danou osobou bez súhlasu volajúceho by už bola prácou polície.
    vicktor A bude sa s tym policia zaoberat? Pride prepadovka, zvalia ho na zem, nasadia puta, vytiahnu mobil z vacku a budu ho skumat? Pretoze ak mu poslu vyzvu "dostavte sa s mobilom na kontrolu" tak ja by som doniesol stary bez nahravky.
    Pripada mi to rovnake akoby som sa stazoval ze bol som pod Eifelovkou a desiatky turistov ma tam vyfotili a nasnimali bez udelenia pisomneho suhlasu.
    Martuk tož to je pravda, zadávateľ neuviedol, o čo ide, takže môžeme len hádať, či ide len o nejakú banalitu, alebo niečo vážne (vyhrážanie, vydieranie a podobne). Ako si spomenul, či sa tým bude polícia zaoberať? Tak to nikto nevie.
    Zemiak67 Ide O to že tým špiní moje meno a ukazuje to ľuďom ktorý so mnou pracujú keďže aj ona so mnou pracuje
    vicktor Da sa tim ludom vysvetlit ako to bolo? Spravia si obraz.
    Nemoze nahravat a ked neskor vymaze tak sotva to bude dokazatelne.
    Cital si co som pisal vyssie?
    Jedine mozes poziadat "tych ludi" ci budu ochotni svedcit.
    A mozno bude lepsie nerozmazavat to, tvarit sa ze na to kasles a ono to pominie.
    Predpokladam ze tvoj pripad je lahsi nez toto: http://www.porada.sk/t303079-vydiera...-internet.html
    Zemiak67 Tak k tomu V mojom prípade zatiaľ nedošlo
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Každý mobil má v sebe funkciu nahrávania.
    Každý hovor sa teda môže nahrávať...KAŽDÝ...a to aj bez vedomia (do bezvedomia) nahrávanej osoby.

    Horšie je to už s tým zverejňovaním nahrávok...ALE :
    Každá osoba sa môže domáhať svojich práv na ochranu svojej osobnosti na súde.

    P.S.:
    Osobne sa k zvyšnému nevyjadrujem, na to je príliš málo informácií.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.