Zavrieť

Porady

hlásenie o vyučtovaní dane

urobila som hlásenie o vyučtovaní dane za rok 2017 do hlásenia mi ťahá aj decembrové mzdy 2017 čo je správne ale neviem čo s danou zo miezd za december je len vo výške cca.15 eur,riadok 7 odvodová povinnosť mám dan zo závislej činnosť za celý rok 2017, ale riadok 8 zaplatené preddavky na dan tuto dan som platila 20.1.2018 v hlásení mi ju ale ťahá do riadku 8 je to správne?dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Šípková je offline (nepripojený) Šípková

    Šípková
    ano je. Riadok 8 ► uvádza sa suma odvedených preddavkov za bežné zdaňovacie obdobie, znížené o preddavky na daň,
    ktoré správca dane za bežné zdaňovacie obdobie vrátil v súlade s § 40 ods. 8 zákona. Zamestnávateľ do tejto sumy
    uvádza aj tie preddavky na daň, ktoré uhradí po skončení bežného zdaňovacieho obdobia do lehoty na podanie
    hlásenia, ak sa vzťahujú k tomu bežnému zdaňovaciemu obdobiu, za ktoré sa hlásenie podáva (napr. preddavok splatný
    v decembri 2017, ktorý zamestnávateľ uhradil vo februári 2018, t. j. do lehoty na podanie hlásenia, avšak vzťahuje sa
    k bežnému zdaňovaciemu obdobiu roka 2017).
    Do tejto sumy sa nezapočítavajú preddavky na daň platené
    zamestnávateľom na ďalšie zdaňovacie obdobie.
    Naposledy upravil Šípková : 04.04.18 at 11:16

    hlásenie o vyučtovaní dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.