Zavrieť

Porady

DP PO za rok 2017

Dobrý deň,
prevzala som firmu,už neplatca DPH. Firma druhý rok nič nevykazuje (žiadne príjmy ani výdavky), žiadny majetok( krátkodobý či dlhodobý) len v roku 2017 jeden výdavkovy doklad za úhradu daňovej licencie za r 2016 + poštovné. Budem robiť účt. uzávierku aj DP PO 2017.
Má vysoký zostatok v pokladni, skoro 12.000 €, a má zostatky na účtoch 428 a 429 + 411 (s tým nič...) dajú sa nejako znížiť/vyrovnať tieto účty ešte k 31.12.2017?
Bola by som vdačná za rady.
Prípadne nejaké odborné články k tejto téme by ste mi nevedeli poskytnúť?? Ďakujem
Naposledy upravil 15Monika : 26.02.18 at 10:20
9 komentárov     zbaliť
ivka70 Firma je SRO ci?
Jarka 1 Je to sro. Rieši DP PO 2017.
15Monika Áno s.r.o, ide podávať DP PO za rok 2017
Žabinka ...žiadny majetok len príjmový doklad za úhradu daňovej licencie za r 2016... tomuto sa snažím už dlhšiu dobu porozumieť..
15Monika Neeviduje za roky žiadny majetok, čiže dlhodobý alebo krátkodobý. V roku 2017 mal len vydajkovy doklad bez DPH za úradu daňovej licencie za rok 2016 + poštovné... Idem to upraviť, pomýlila som sa. Ospravedlňujem sa
Žabinka a čo chceš znižovať/vyrovnávať? ty si účtovníčka, či aj spoločník/konateľ? ak túto sro len účtuješ, tak tvojou úlohou je pracovať s tými údajmi čo máš k dispozícii.. na manipuláciu s účtami sú spoločníci, ktorí na VZ rozhodujú o použití účtov, a ty na základe zápisnice zaúčtuješ..
15Monika Aj účtovníčka aj spoločník konateľ
15Monika Ok tak ďakujem za ,,odpovede,, ... Idem hľadať rady/ pomoc inkde.
Žabinka a čo sa hneď urážaš, keď treba z teba ťahať údaje, ako sa ti dá pomôcť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.