Zavrieť

Porady

Zaklad dane - odpisy

Sme sro , vychadza nam strata - 9200 eur ( hlavna kniha) potom di dam nacitat danove prizbanie a tam mi pripocita k zakladu dane odpisy 551. Je toto spravne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    odpisuješ dáky majetok? ak áno, v tabuľke B porovnávaš UO a DO a rozdiel sa prenáša bud´ ako PriP alebo OdpP.. máš v tabuľke B niečo vyplnené?
    18 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    timejka200 ano odpisujem auta takže to sa mi prenáša do danoveho priznania mam program mrp dam načítať udaje zúčtovníctva a načíta mi , ja len teraz neviem , že čo mám zaúčtovať ako 431 a daň - predpokladám to je daň , ktorá je vypočítaná v daňovom priznaní ( daň k úhrade)
    Kristina27 431 nemá k 31.12.2017 zostatok
    daň z príjmov PO (resp. daňová licencia) - predpis sa účtuje 591/341
    timejka200 ano predpis dane to je ok ( to je daň ktorú budeme platiť na základe podaného DPň a stratu zaúčtujem ako lebo výsledok hospodárenia je strata . ktorá je následne upravená o 551 odpisy
    Kristina27 strata je upravená nie o 551, ale o rozdiel ÚO a DO ako písala Žabinka. Pozri si, či to máš dobre vypočítané - rozdiel medzi ÚO a DO. HV: účtovná strata cez ID 702/710
    timejka200 na účete 551 mám zaúčtované odpisy ako boli vypočítané v sume 9960 Eur a tú sumu mi aj hádže do daňového priznania ..
    Kristina27 účtovné odpisy sú na 551, daňové si zistím z karty majetku, skontrolujem si rozdiel, možno máš daňové nula (prerušené odpisovanie), to my nevieme :-))))
    jedna vec je program, ten nerozmýšľa, druhá vec je, že si mimo účta urobím transformáciu HV na daňový základ, viem, čo mám čakať, resp. rozmýšľam :-)))
    Žabinka tab. B - Odpisy hmotného majetku
    Účtovné odpisy dlhodobého hmotného majetku - riadok1
    Daňové odpisy hmotného majetku - riadok2
    aké máš sumy?
    plus riadok 100?
    Žabinka ty si síce dala načítať údaje z účtovníctva do DP, ale program si nemá odkiaľ doplniť daňové odpisy.. vyzerá to tak že by si mala mať vyčíslené len ÚO v, tab. B r.1, a to sa ti prenáša do r.6 tab.B a odtiaľ ako PP na riadok 150 DP..
    timejka200 r. 100 je strata - 8761,28 Eur, r. 150 je 9986 Eur , r. 200: 9986 Eur
    timejka200 v karte majetku mám dobre vypočítané odpisy , počítala som aj ručne suma odpisov celkovo je tých 9986 Eur ale prečo mi háde celú sumu na riadok 150
    Žabinka prepánajána, veď konečne napíš na čo sa ťa pýtam.. aké sú za rok 2017 ÚO a aké DO..
    9986 Eur sú aké odpisy?
    stále sa pýtam na tabuľku B, a ty píšeš čosi úplne iné..
    Kristina27 účtovné a daňové sa rovnajú?
    nespoliehaj sa na to, čo ti ťahá
    nemáš iné pripočítateľné (nedaňové výdavky) alebo odpočítateľné položky (KR úroky)?
    timejka200 účtovné odpisy ktoré som zaúčtovala sú 9986 Eur a daňové sú rovnaké ..je to možné?
    Žabinka málokedy, ale dobre.. a máš tie daňové odpisy v tabuľke B na riadku 2??????
    timejka200 no nie tam ich veru nemám sú len na riadku 1 - čo ťahalo asi z programu
    Žabinka tak si ich doplň do riadku 2 tabuľky B, dopočíta sa riadok 6 v tabuľke B a ten sa prenesie do DP.. ak máš ÚO rovnaké ako DO, do riadku 6 sa prenesie 0 a tým pádom nemáš nič pripoč./odpoč..
    timejka200 ano super už som to urobila dakujem pekne za trpezlivosť
    Žabinka oki..
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.