Zavrieť

Porady

Znova základ dane

Viem že sa o tom popísalo už dosť, ale predsa, ak doklad z reg.pokladne nemá uvedený základ dane, DPH a spolu mali by sme ho podľa zákona vyradiť, alebo dať si vystaviť faktúru. Bežne sa v praxi stretávam, že namiesto FA my nosia dodací list, dá sa to akceptovať ak to tam je všetko rozpísané. Ja som klientov upozorňovala, ale zväčša ide o dosť veľké sumy, tak mi to nebolo nič platné, teraz si to dávam podpisovať, že súhlasia zo zaradením takého dokladu do DPH. Myslím,že by ho mali nejak novelizovať v náš prospech, ozaj nedáme im nejaký návrh aký by vyhovoval nám účtovníkom, asi si poviete zbytočná práca pripravovať to ale čo ak???

Peký deň!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Nechápem načo si dávaš podpisovať klientom, že súhlasia so zaradením dokladu do DPH. Dodávateľ je povinný vystaviť DD spĺňajúci všetky náležitosti vrátane základu dane.

    ............ á už som to asi pochopila, ty si dávaš podpisovať tvojim klientom, ktorým robíš účto, že súhlasia, aby si doklad, kde nie je základ dane, ab y si z neho uplatnila DPH?

    Januš je offline (nepripojený) Januš

    Januš
    Presne tak som to myslela, musím sa predsa nejak istiť, keď im po rokoch príde kontrola aby som nebola ja tá čo si to všetko odskáče.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.