Zavrieť

Porady

Náhrada cestovného

Dobrý deň,
Mám otázku :
Bydlisko, rodinu mám v Košiciach ale sídlo firmy a turnusové miesto práce budem mať v Bratislave mám nárok na cestovné náhrady, alebo len na stravné lístky ?, pýtam sa preto, lebo bez diét + cestovného a hlavne ponúkaných mzdách na Slovensku ( tak ako hlása naša vláda - o malej flexibilite a ochote cestovať za prácou ) to nemá zmysel.


Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Podstatne je, kde mas miesto vykonu prace v pracovnej zmluve.
    Ak miesto vykonu prace je BA, cesta do miesta vykonu prace nie je pracovnou cestou a hradis si ju sam.Ked si v praci, mas narok na zabezpecenie stravy alebo stravne listky.
    Aby cesta z KE do BA bola pracovnou cestou, musel by si mat v zmluve miesto vykonu prace KE a do BA by ta musel pracovne zamestnavatel vyslat. Potom by ti musel platit cestu, ubytovanie v BA a "diety".
    Co myslis, ako vsetci ostatni pracujuci chodia do prace? Za vlastne.
    keprefa Ďakujem za odpoveď, ja som mal doteraz služobné auto, takže bolo mi to jedno, teraz neviem...ale poprosím Vás ešte o jednu fundovanú odpoveď a to na otázku, situáciu :

    Ako postupovať v tejto situácii ( opise nižšie ) ????

    - príbuzná pracuje v zdravotníctve, ktorú v rámci rozšírenia si kvalifikácie ( ne/dobrovoľne ) firma, ktorá vlastní nemocnicu "prinútila pod hrozbou straty zamestnania " ísť študovať na VŠ, pričom im dala podpísať dohodu o zvýšení kvalifikácie podľa § 155 zák. 311/2001 Z.z., kde sú takéto podmienky :

    - záväzky zamestnávateľa :

    1.umožniť zamestnancovi zvýšenie kvalifikácie poskytovaním pracovného voľna najmenej v rozsahu §140, ods.3 Z.z., náhrady mzdy,úhradu školného, prípadne úhradu nákladov spojených so zvýšením kvalifikácie, spočívajúcich v zaplatení nevyhnutných výdavkov vo výške zodpovedajúcej výške náhrad pri prac. ceste v zmysle zák. č. 283/2002 Z.z. o cestovných náhradách, ALE ZA PREDPOKLADU, ŽE TO FINANČNÁ SITUÁCIA ZAMESTNÁVATEĽA A JEHO VÝSLEDKY HOSPODÁRENIA DOVOLIA, INAK ZAMESTNÁVATEĽOVI TENTO ZÁVäZOK ZANIKÁ A ZAMESTNANEC SA ZAVäZUJE DOKONČIŤ ŠTÚDIUM NA VLASTNÉ NÁKLADY.

    - záväzok zamestnanca :

    2. V prípade, že zamestnanec nesplní vyššie uvedený záväzok ( dokončenie štúdia ), zamestnanec sa zaväzuje nahradiť do 30 dní od výzvy na náhradu nákladov, VŠETKY VYNALOŽENÉ NÁKLADY SPOJENÉ SO ZVÝŠENÍM KVALIFIKÁCIE

    POZNÁMKA : Študujú v inom meste ako je nemocnica.
    Tieto " chudery " asi ani nevedeli v tej rýchlosti čo podpisujú, nevedia o hospodárskej situácii a hospodárení nemocnice nič, videl som jej výplatnú pásku, a v kolónke cestovné ( precestuje mesačne 128 €, stravu zabezpečenú nemajú, ani stravné lístky nedostávajú ) nemá nič, v páske je kolónka "ostatné ", kde mala sumu 62,50 € ( tiež nevie čo to je za kolónku, netuším ani ja ), minule v tejto kolónke mala vpísanú sumu 510 €, žeby školné ??? platy v porovnaní s platmi, keď neštudovali, pri splnení odprac. hodín v danom mesiaci, majú menšie o cca 60 - 70 € , nehovoriac o takom detaile, že v piatok, sobotu ráno odchádzajú do školy, a večer prichádzajú a hneď ráno v nedeľu, idú do práce na 11 hod., takže ľutujem ich rodiny, ak sa pridŕžam § 140, ods.3 Z.z. voľno na štúdium pred skúškou nemali nikdy , ja im neviem poradiť...
    Hovoril som im, aby sa spýtali riaditeľa, námestníka, ekonómky nemocnice o čo ide, ale sú tak vystrašené, že ich prepustia, tak radšej mlčia, pretože nevedia si rady, nemajú sa čoho " chytiť "

    Je to vôbec možné ????


    Veľmi Vás prosím ak viete pomôžte.

    ĎAKUJEM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.