Zavrieť

Porady

darovanie 2 % vypísanie kolonky-nekontaktoval vás DU?

Dobrý den známa mi volala, že v kolonke kde chce darovať 2 % dane príjemca a jeho Ičo Keď píšem IčO a nemá 12 čísel, zvyšné políčka musia ostať prázdne,tak tomu rozumiem aj podľa pokynov daňového, ale známa mi volala ,že ju kontaktoval danový úrad a ak neobsahuje ičo 12 číslic zvyšné políčka musia obsahovať nuly že jedine tak im odošlú peniaze, ja som aj minulý rok nuly pred zvyšné chýbajúce políčka pri IČO nedávala a peniaze prešli v poriadku všetkým ako príslušné IČO vypisujete vy?Dakujem
Mila123 kukni sa na web: rozhodni.sk, tam si ich nájdi....
ičo býva 8 mieste, mne osobne do PC vojde iba 8 číslic (DP máme v programe vyhotované)
vanessa2 ja neriešim či je správne ICO to mam o.k.len či do prázdnych políček píšete nulu alebo nie, robím cez program daňové tiež a mne napríklad nuly program tam nedáva, len tam mám napísané ičo a osobne som sa nestretla s tým,že zvyšné políčka musia byť nulové, preto ma zarazilo keď mi to známa volala,písala som aj na daňový úrad,dufam,že mi odpovedia ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    v poučení k danovému priznaniu je napísané:
    "IČO sa zarovnáva sprava. Ak IČO obsahuje menej ako 12 čísel, nepoužité polia ostávajú prázdne"

    ešte doplním - pozerám DP PO platné od 1.1.2018

    darovanie 2 % vypísanie kolonky-nekontaktoval vás DU?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.