Zavrieť

Porady

dovezeny tovar z USA

Dobry den prajem vsetkym,
potrebujem poradit v suvislosti s DPH a vystavenim JCD. Dnes mi volal colny deklarant, ze nam dorazila zasielka z USA, zaslal komisionarsku zmluvu. prosim, kedze nemam s tymto ziadne skusenosti, privitam kazdu radu ohladne postupu, ktory bude nasledovat. Dakujem.
Naposledy upravil babs : 07.08.06 at 07:29
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    no treba vypisat JCD, ist s nim na colnicu tam to orazia vycislia clo a dph ak vznika no a tovar prepustia do rezimu ktory si urcite...na zaklade tohto JCD treba zaplatit clo a dph

    babs je offline (nepripojený) babs

    babs
    dakujem pekne za odpoved toto vsetko za mna spravil colný deklarant..a zauctujem to ako 343/379 na zaklade dokladu JCD??

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    babs
    dakujem pekne za odpoved toto vsetko za mna spravil colný deklarant..a zauctujem to ako 343/379 na zaklade dokladu JCD??
    Áno, ak sa jedná iba o daň z pridanej hodnoty.

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Ak to máš ešte rozdelené napr. Clo za dovezený materiál tak zaúčtuješ 501/379 a k tomu DPH 343/379.
    Ja som mala tiež 1x pred mesiacom takýto prípad, akurátne že som si neni istá presne akým dňom by sa to malo dať do DPH, či dátumom zaplatenia colného dlhu - čiže dňom prijatia na účet colného orgánu, alebo dňom pečiatky na JCD? totižto nešlo to cez mesiace, takže som si tam dala poznámku, že si to musím ešte zistiť. Vie mi nikto s týmto poradiť?

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Ďakujem AlaNR za radu, ešte malý dotaz: dňom úhrady, kedy to odišlo z našej banky, alebo prijatím colného dlhu na účet colnice? asi to prvé,alebo sa mýlim?

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Prepáč za to oneskorenie, nevšimla som si ďalší príspevok v tejto téme.

    Je to deň úhrady, kedy Ti to odíde z účtu. Kedy to príde colnici, to Ťa trápiť nemusí (len vtedy, keby im to vôbec neprišlo).

    Pekný deň!

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Nemusíš sa ospravedlňovať, ďakujem za radu, som rada, že si mi pomohla.
    Pekný deň všetkym

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.