Zavrieť

Porady

Náležitosti obch.transakcie

Som živnostníčka, nemám fyzický sklad, ani obchod.Preto nemám ani registračku.Ponukam tovar alebo moje výrobky, ktoré na zákl. objednávky inštalujem u zákazníka /záclony,zavesy,garniže,šitie,montáž./.
Chcela som sa spýtať, či postupujem správne, ak vystavím PPD pri prijatí zálohy/orig.si nechám,kópiu dám zakaz./, prípadne ho nevystavím, ak mi zálohu pošle na bank. ucet. Po ukončení vystavím fakturu na plnu sumu, kde odrátam zalohu a na doplatok vystavim opäť prij.lístok, ktorý mi podpíše a fakturu tiež. K tomu pridám dodaci list s rozpisom materialu, pretože vo fakture špecifikujem len súhrny materiálov a súhrny služieb. Robím to dobre?Moji zákazníci sú len sukromne osoby. Stačí meno a ich adresa?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Adria.ma je offline (nepripojený) Adria.ma

    Adria.ma
    V podstate by sa s tým aj dalo súhlasiť, pravda, ak nie ste platcom DPH. Tam je to s tými zálohami trochu komplikovanejšie. Ak by sa udiala dodávka so zálohóu v 1 mesiaci, tam je to v pohode, do konca mesiaca sa záloha zúčtuje, ale ak je to na prelome mesiacov a nebodaj s dlhšou dobou ako 15 dní tak je treba vystaviť Faktúru na prijatú zálohu s vyčíslením DPH.
    Ak ale nie ste platcom DPH, pokladám Váš postup za správny, až na identifikáciu odberateľa. Tam je to diskutabilné s uvedením či neuvedením osobných údajov. Ja osobne som uviedla rodné čísla na faktúre ako bližší identifikačný údaj, avšak so súhlasom odberateľov. Neviem - podľa zákona o ochrane osobných údajov... by to bez súhlasu asi nemalo takto byť.
    Čo sa týka fakturácie - v texte by malo byť uvedené - fakturujem Vám za služby..... a dodaný materiál rozpísaný v dodacom liste č. ......, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou tejto faktúry. Pretože faktúra by mala jasne popisovať za čo je vystavená. Ale v tomto znení by to takto mohlo byť.

    O PPD - originál si nechám a kópiu beriem - stretla som sa aj s opakom, ale Váš spôsob je správny. Takisto aj podpisovanie dokladov odberateľmi. To naozaj schvaľujem.

    Náležitosti obch.transakcie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.