Zavrieť

Porady

Zamestnanec na PN bez nemocenského poistenia

Dobrý deň,
prosím o radu...
Zamestnanec, ktorý poberá materskú, popri nej pracuje a tým pádom zo svojej "novej" zmluvy neplatí odvody do SP... Bol na PN 10 dní, teraz pri výpočte náhrady príjmu za tieto dni mi program vypísal, že zamestnanec nemá právo na náhradu mzdy od zamestnávateľa kvôli neplateniu nemocenského poistenia... je to správne?
ďakujem za ochotu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Počas poberania materského neplatí nemocenské poistenie pokiaľ viem (do SP len úrazové?) - takže ti to asi dobre "píše" . Už jednu dávku z nem poistenia - materské - poberá.
    doplnenie - a ešte pozri § 5 z 462/2003
    Naposledy upravil Katy a R : 05.03.18 at 10:33
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    PetraBar Prekvapilo ma to pri vypočte, myslela som, že nebude mat narok iba od SP na davky od 11. dna a nie, ze uz od zamestnavatela (a teda aj za prvých 10 dní) .... ďakujem za odpoved
    Katy a R doplnila som
    PetraBar Diky ešte raz
      zbaliť

    kvjetecko je offline (nepripojený) kvjetecko

    kvjetecko
    mame taky isty pripad, pobera materske, a ostal na pn- po overeni so sociálnou poistovnou - normalne platim nahradu prijmu, a oni od 11. dna nemocenske vyplatili.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    PetraBar to fakt? aj ked je vymedzene v zakone ze nemá narok na náhradu prijmu?
    kn-alka kde je to v zákone? určite sa jedná o náhradu príjmu a nie len o nemocenské?
    PetraBar § 5 z 462/2003 a bod č.2

    Nárok na náhradu príjmu nemá zamestnanec

    a) ak počas obdobia dočasnej pracovnej neschopnosti má nárok na

    1. nemocenské podľa osobitného predpisu,6)

    2. materské podľa osobitného predpisu7) alebo

    3. rodičovský príspevok podľa osobitného predpisu;8) to neplatí, ak zamestnanec počas poberania rodičovského príspevku súčasne vykonáva činnosť zamestnanca,
    kn-alka aha, to materské je tam. Pletiem si to s iným typom, tiež som mala zamestnanca, čo nemal nárok na nemocenské, ale 10 dní náhradu príjmu áno - dlhodobo nezamestnaný
    PetraBar Cize chapem to podla Vás teda aj ja spravne ze nema narok na nahradu prijmu? Uz som pomylena cela
      zbaliť
    ivka70 05.03.18 10:44 odstránil(a) z Porady

    Zamestnanec na PN bez nemocenského poistenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.