Zavrieť

Porady

Brigáda v Nemecku, živnosť na Slovensku a daňové priznanie

Zdravím, viem ako to je v prípade ak by som v zahraničí pracovala na TPP a zároveň mala živnosť. Avšak moja otázka je ku brigáde. V Nemecku som v minulom roku asi pol roka pracovala na tzv. 450, čo je niečo ako naša brigáda, neodvádza sa z toho daň. Plus jeden mesiac som bola na TPP. Práve vypĺňam daňové a premýšľam či tam teda zahrnúť aj tieto príjmy z brigády ak teda daň sa za nich neodvádza (tým pádom nedostanem ani žiadne vyúčtovanie) alebo či teda sa tento príjem neuvádza. Neviem či niekto bude mať s týmto skúsenosti tak dúfam že hej. Za prácou cestujem hore dole v Nemecku som dva týždne na Slovensku som dva týždne a v Nemecku dostanem spomínaných 450 € (za 45 hodín mesačne).

Plus moja druhá otázka do ktorej kolonky sa uvádzajú v daňovom priznaní tieto údaje? Plus čo viem treba to tam uviesť ak som zarobila nad 1901 € ja som zarobila za ten jeden mesiac v hrubom 1700 € čiže ak sa brigáda uvádzať nemá nemusím to tam uvádzať vôbec? Vopred ďakujem za rady prelúskala som internet ale odpovede na moje otázky som nenašla.
Som živnostník-fyzická osoba, neplatca dph
10 komentárov     zbaliť
ivka70 do sumy 1901 € sa pocitaju vsetky prijmy, celosvetovo
nemozes vylucit jeden prijem, lebo prave ten sam nedosiahol hranicu
seraffa jasné ok ale ako to je s tou brigádou??
ivka70 do DP uvadzas vsetky zdanitelne prijmy, teda aj ten z dohody
seraffa no lenže ono to nie je zdaniteľný príjem v Nemecku. Ja tam za to neviem odviesť daň
ivka70 ale je to prijem zo zavislej cinnosti, teda patri do zdanitelnych prijmov
to, ze sa v Nemecku nedani alebo ze sa dani inou sadzbou dane ako by sa danil na SK, nema na to ziadny vplyv
ivka70 inak, ako mas poriesene zdravotne poistenie, v ktorom state?
seraffa na slovensku samozrejme, z toho minijobber sa nič neodvádza len nejaký smiešny sociálny poplatok 11 €.
Čo som teraz pozerala minijobber je v nemecku príjem oslobodený od dane.
seraffa a čo sa týka zdravotného positenia v Nemecku som poistená na manžela, ja osobne neplatím nič.
ivka70 nemozes byt ZP poistena v 2 roznych krajinach EU sucasne ...
seraffa ani nie som, nevysvetlím to keďže v našej krajine takéto niečo neexistuje ale v Nemecku mám zdravotné poistenie cez manžela.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Brigáda v Nemecku, živnosť na Slovensku a daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.