Zavrieť

Porady

Vymeriavaci základ

Dobrý deň, chcela by som sa informovať.Ako vypočítam vymeriavací základ pre živnostnika? Má príjem 18000,-
Paušal 10800,-
Odvody 2037,04
Živnosť ma celý rok len marodoval 2 mesiace.
Ak by sa dalo postup pri vypočte aby som vedelá vyratáť Zdravotné a Socialné odvody. Ďakujem
8 komentárov     zbaliť
kn-alka Od príjmov predsa odpočítaš výdaje
alikkaaa Ďakujem za odpoveď, a chcem sa eše opýtať, živnostnik 8 mesiacov a do konca roka zamestnancom, počas szčo bol na Pn. 2 mesiace. Nemá to vplyv na jeho ročné zučtoanie dani?
kn-alka nie
kn-alka ak ukončil živnosť, načo chceš počítať odvody do SP? Znova si otvorí živnosť?
alikkaaa Aby mu neprišiel nedoplatok zo zdravotnej pri ročnom zučtovani.
kn-alka ročné zúčtovanie SP neexistuje, ZP si urobí ročné zúčtovanie sama, to ti tu vypočítavať nebudeme, je to komplikované, ak bol aj zamestnancom
alikkaaa VZ zo živnosti má 3197 , odvody zaplatil ZP 327,45 a SP 598,23 živnosť mal 8 mesiacov, pomohli by ste mi keby ste mi to pozreli Ďakujem
alikkaaa a zo zamestnania má VZ 1422,31 a odvody 169,30
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    kuk: pre SP zze/2003-461/138/2
    pre ZP zze/2004-580/13/2
    ...
    doplnenie: mne to vychádza na nedoplatok v ZP (zo živnosti) ... ale to ber s rezervou - ozaj sa z tvojich údajov nedá - odvody uvádzaš raz tak,raz inak ... ?
    a tak sa snažím o vysvetlenie - veď aspoň prečítaj čo som priložila (aj zvýraznené to je!) - a vypočítaj presne podľa toho priloženého zákona o ZP (zo správnych údajov).
    A tiež každá ZP to má na svojej stránke info k RZZP
    Naposledy upravil Katy a R : 08.03.18 at 15:02
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R doplnila som - samozrejme, že sa dá vypočítať prípadný nedoplatok - ak si dosadíš správne konkrétne údaje.
    ... raz píšeš odvody 2037 .. raz 920 (327+598) - dosť veľký rozdiel- či?- a ZD??
    alikkaaa To bol druhý živnostnik. Chcela by som sa ešte poradiť, tento živnostnik má živnosť 8 mesiacov a príjem 8000,- odvody zaplatil ZP 327 a SP 598,23. Odvody platil aj za predchadzajpci rok nedoplatok.Dalo by sa vyratať či mu vyjde nedoplatok na ZP . Teraz už má živnosť zrušenu je zamestnanec Dakujem
    Mila123 uveď aké má výdavky (sumu výdavkov)
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.