Zavrieť

Porady

Ako dorovnať rozdiel zo zaokrúhlenia DPH v OMEGE?

Na stránke FS som opravila DP DPH o 0,01 €, lebo mi tam "svietila" chyba.
Ako to teraz zaúčtovať v OMEGE? V odoslanom výkaze je odpočet 79,31 € a v účtovníctve mám 79,32 €...
Naposledy upravil janavrbovska : 14.03.18 at 18:14
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Daj to ako centové vyrovnanie na 548. A nabudúce neopravuj na FS keď ti vyhodí chybu zo zaokrúhľovania, odišli výkaz ako máš z Omegy. Je to tak ok.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janavrbovska Ďakujem. Teraz už viem. Lenže vtedy som mala strach pýtať od FS o 1 cent väčší odpočet. Má dať 548 je v pohode, no keď som ten jeden cent doúčtovala aj na príslušný analytický účet DPH 343 220, tak pri uzávierke DPH ho nepreviedlo na účet 343 000. Tak som nakoniec volala do KROS-u a poradili mi rozdiel zo zaokrúlenia zaúčtovať až po uzávierke DPH na súčtový účet DPH, t.j. 343 000.
    Len neviem, či to mám účtovať ešte v starom roku, keďže je do DPH za december 2017. Alebo to účtovať až v novom roku, keď mi príde na účet nadmerný odpočet o 1 cent menší, než mám v OMEGE?????? poraďte....
    ZuzanaA Ja by som to dala k 31.12.17 nech mi sedi stav uctu 343.
    janavrbovska O.K. Zuzi, dám tak, ako Ty hovoríš. Aj mne sa to zdá logickejšie, aj keď tú druhú možnosť mi radila "krosáčka".
    Ešte raz veľký dík a pekný deň.
      zbaliť

    Ako dorovnať rozdiel zo zaokrúhlenia DPH v OMEGE?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.