Zavrieť

Porady

Zahraničná faktúra

Dobrý deň,

viete mi prosím poradiť ako zaučtovať zahraničnú faktúru za služby, a ci mám povinnost sa prihlasiť, byť platca DPH podla paragrafu 7. Naša sro je neplatca DPH. Faktúra je vystavená s DPH. A majú aj slovenské ICDPH. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    To, že majú slovenské IČ DPH ešte nemusí znamenať, že nemáte povinnosť DPH vysporiadavať Vy.

    V prvom rade by som zisťovala aké postavenie má dodávateľ, čiže overila by som slovenské IČ DPH na stránke finančnej správy, či údaje súhlasia a či je IČ DPH platné a či je registrovaný podľa § 4. Ak by sedeli údaje a registrácia by bola podľa §4 zrejme službu dodávateľ poskytol prostredníctvom svojej prevádzkarne na Slovensku a potom by to bolo v tuzemskom režime zdanenia a Vy by ste nemali povinnosť riešiť samozdanenie a registráciu podľa § 7a.

    Pre info:

    Registrovať sa podľa §7a by sa malo už pred objednaním služby od zahraničnej osoby a službu objednávať s prideleným IČ DPH
    § 7a

    (1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, je príjemcom služby od zahraničnej osoby z iného členského štátu, pri ktorej je povinná platiť daň podľa § 69 ods. 3, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred prijatím služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.

    Tiež je potrebné správne určiť o akú službu sa jedná, či ide o samozdanenie podľa §69 odsek 2 alebo odsek 3.
    zabiatko7282 Ďakujem za odpoveď

    Zahraničná faktúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.