Zavrieť

Porady

Pracovný pomer + materské + živnosť

Mám takú situáciu, známa bola do 30.5.2017 zamestnaná, potom nastúpila na materskú a popri tom mám živnosť. Podá DP B, do ktorého uvedie príjem zo zamestnania + príjem zo živnosti. Dokladuje iba kopiu potvrdenia z práce, materské nemá vplyv na nič ?!
Vďaka
5 komentárov     zbaliť
ivka70 neviem, preco to skryvas za znamu
alebo teda aky vplyv ma to, ze ty mas zivnost na zamestnanie a matersku znamej?
73stanley ako ?? asi sme sa nepochopili... tu sa každý pýta iba na svoju situáciu.. akože ak ma niekto poprosí či mu neviem pomôcť s daňovým..a ja si nie som isté, je to hned podozrivé že klamem ??
ivka70 precitaj si svoj text, pises, ze znama a potom: mam zivnost - tak bud tam mas preklep alebo sa skryvas za nejaku znamu a ide o teba
je mi to skor smiesne ako ze by som ta mala obvinovat z klamstva .... to by som si nedovolila
veronikasad poberá materské aj zo živnosti ? (bola povinne poistená v SP aj zo živnosti? )
73stanley myslím že nie, má živnosť nejako od 09/2016 - čiže tam mala malé príjmy, neplatila žiadne odvody zo živnosti, iba zo zamestnania
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    73stanley Vďaka, to mi je jasné, len som si nebol istý, či to treba dokladovať.
    veronikasad Dokladujú sa len zdanitelné príjmy, povinnou prílohou je kopia potvrdenia od zamestnávatela.
    73stanley áno, to má...ešte raz ďakujem
      zbaliť

    Pracovný pomer + materské + živnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.