Zavrieť

Porady

DPH do nákladov?

milí poraďaci, chcem sa spýtať:
sme platcami DPH a z jednej došlej fa som omylom neodviedla DPH /nie je veľa okolo 20,- SK/ ak nechcem podávať opravné DPH priznanie môžem DPH zaúčtovať napr. na 588? teda účtovanie by vypadalo

501 100,-
588 19,- /321= 119

Môže to tak byť?


Ďakujem veľmi pekne za odpveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ikus je offline (nepripojený) ikus

    ikus
    V žiadnom prípade by som to nedávala do nákladov, ak sa jedná o daň a prídu daňováci na kontrolu, môže to byť veľký problém. Osobne by som možno radšej na tvojom mieste zmenila dátum vystavenia faktúry na ten, ktorý bude spadať do súčasného obdobia - teda aby sa tá daň odviedla teraz a nemusíš vystavovať žiadne opravné priznanie k DPH. Ale v žiadnom prípade do nákladov!!!

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Ja by som radšej neriskovala a podala opravné DP aj kvôli 20 korunám. Predsa to dlžíš štátu a nemôžeš si to ešte dať aj do nákladov!

    ALA1+1 je offline (nepripojený) ALA1+1

    ALA1+1
    asi sme sa zle rozumeli nejde ovystavenú fa ale do došlú, teda som si omylom neodpočítala DPH

    adamt je offline (nepripojený) adamt

    adamt
    Použil by som účet 548 (588 -len pre prípady minulých rokov) a analyticky odčlenil ako daňovo neuznané !

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Aký je dátum prijatia faktúry?
    Príklad: zdaniteľné plnenie 7/2006 na DF, ste mesačný platcovia, 1.8.06 ste už podali DP k DPH, faktúra prišla 2.8.06, môžete to dať do DP za 8/2006.

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Gabi03
    Aký je dátum prijatia faktúry?
    Príklad: zdaniteľné plnenie 7/2006 na DF, ste mesačný platcovia, 1.8.06 ste už podali DP k DPH, faktúra prišla 2.8.06, môžete to dať do DP za 8/2006.

    Ak už si urobila DP za 7/06 ako si spomenula, tak v tomto prípade nemusíš robiť opravné, ale stačí to dať normálne do 8/2006. Prípadne si počkaj ešte na iný názor, ale ja by som to dala do augusta.

    libus72 je offline (nepripojený) libus72

    libus72
    ALA1+1
    milí poraďaci, chcem sa spýtať:
    sme platcami DPH a z jednej došlej fa som omylom neodviedla DPH /nie je veľa okolo 20,- SK/ ak nechcem podávať opravné DPH priznanie môžem DPH zaúčtovať napr. na 588? teda účtovanie by vypadalo

    501 100,-
    588 19,- /321= 119

    Môže to tak byť?


    Ďakujem veľmi pekne za odpveď
    Nie daj to do DPH 8/2006 ako ti bolo poradené, mne sa stalo to isté a tak som to urobila, pozri paragraf 51 ods.2 Zákona o DPH, tam to je...

    zelik je offline (nepripojený) zelik

    zelik
    NEVIEM PRECO NEMOZEM ZALOZIT NOVU TEMU. ODPOVIE MI NIEKTO. TEMA AKO "BULHARSKO" SA TU DA ZADAT ...ALE JA CHCEM NIECO K DPH A NEMOZEM???

    VSK je offline (nepripojený) VSK

    VSK
    Mozete pouzit ucet 548. Vytvoril by som si analytiku neuplatnene DPH a zauctoval to tam. To ze si neuplatnite DPH kontrole vadit urcite nebude.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.