Zavrieť

Porady

Mám povinnosť podať daňové priznanie?

V roku 2017 som bola SZČO, ale mala som nulový zárobok. Mala som nulový príjem, a nemala som stratu.
Čítala som ,že ak som nemala príjem nad 1901€ tak nemusím podávať DP.
Chcem sa spýtať, platí to aj pre mňa, keď som bola SZČO?

Ďakujem za odpovede.
3 komentárov     zbaliť
ivka70 neplatila si ani zdravotne poistenie?
liviaaa bola som invalidný dôchodca, platila som poistenie cca. 7€ mesačne, a dostávala som dôchodok cca 150€ mesačne, ale dokopy je to všetko pod tých 1901€
Tweety poistenie nie je príjem, je to výdavok ak si platila poistenie, máš teda z podnikania stratu, máš povinnosť podať DP
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ÁNo platí, ak si nemala zdaniteľné príjmy nad sumu 1901,67€, neplatila si zo živnosti poistenie, nemala si teda ani stratu, nemáš povinnosť podať DP.
    liviaaa ďakujem
    ivka70 mala si stratu kvoli plateniu ZP, musis podat DP

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Kedze si mala stratu kvoli plateniu zdravotneho poistenia (cca. 7x12 = 84 eur), si povinna podat DP napriek tomu, ze tvoj prijem nesosiahol 1901,67eur.
    Naposledy upravil ivka70 : 29.03.18 at 11:40
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    liviaaa ale stratu by som nemala mat , kedže som mesačne mala príjem z dôchodku 150 e a -7 e poistenie to je 143 eur x12= 1716. Či príjem z dôchodku sa do danového neráta?
    Tweety Dôchodok nie je zdaniteľný príjem, ten do DP nerátaš Nemala si príjmy len výdaje(poistenie) máš povinnosť podať DP.
    Mila123 nie, nepočíta sa, je oslobodený, resp. nie je predmetom dane, prečo si teda platila ZP? keď je poberateľkou dôchodku? nechápem, zbytočne príde o 19% daň z preplatku na RZZP
    veronikasad Pretože poberateľ dôchodku tiež platí preddavky, nie však z minima, ale z neupraveneho vymeriavacieho základu z príjmu z roku 2015.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Máš dve možnosti:
    1. Buď vykážeš stratu - uvedieš v DP to platené poistné v roku 2017, využiješ daňovú evidencie - odst 11 - a možno sa ti to do budúcna zíde, ak budeš mať príjmy, kde ju umoríš.
    2. Ak ale do budúcna stratu nepotrebuješ, a tiež máš problém s vyplnením DP - tak jednoducho si tie "výdavky" neuplatníš - a v takom prípade nemusíš podávať DP vôbec. Aby si bola spokojnejšia, môžeš (nemusíš) DU poslať Oznámenie, že z dôvodu nízkeho príjmu v roku 2017 nebudeš podávať DP. (to len ako zicher, aby ťa náhodou v lete nevyzvali na podanie DP - potom by si už musela) .
    Samozrejme - hranica je pre všetky zdaniteľné príjmy v súčte ! - nebola si náhodou aj zamestnaná?
    ešte doplním - zrejme ti ZP predpísala také poistné podľa predchádzajúcich príjmov - ak živnosť pokračuje a máš malé príjmy, môžeš si skúsiť ísť vybaviť výnimku, nech neplatíš preddavky na ZP vôbec (ak ti aj teraz nejaké poistné predpísali? ) .
    Naposledy upravil Katy a R : 29.03.18 at 12:28
    liviaaa nie nebola.. dakujem za odpoveď

    Mám povinnosť podať daňové priznanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.