Zavrieť

Porady

ako na Rozratanie konkretnej sumy medzi viac poloziek ?

V exceli mam zoznam poloziek , kazda polozka ma inu sumu. chcem ku kazdej polozke alikvotne pripocitat jednu sumu ktora sa alikvotne rozpocita a prirata k jednotlivym polozkam (ku kazdej jednej alikvotne) dakujem za tip.

Priklad:

Tovar 1 - 11,47 e
Tovar 2 - 17,9 e
Tovar 3 - 55 e
Tovar 4 - 12 e

Preprava - 100e

100e alikvotne rozratat k jednotlivym polozkam tovaru
Naposledy upravil naozajmatozaujima : 30.03.18 at 13:08
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Scitas hodnotu vsetkych tovarov, urcis podiel jednotliveho tovaru z celkovej sumy a tymto podielom vyratas sumu zo 100 eur pripadajucu na tento tovar.

    cize dokopy je cena tovarov 96,37 eur.
    Podiel tovaru 1 je 11,47 / 96,37 = 0,1190

    Podiel zo 100 eur
    0,1190 * 100 = 11,90 eur

    mepex je offline (nepripojený) mepex

    mepex
    Tiež som uvažoval podobne a vytvoril som zadanie do príkladu riešenia (prikladám).
    naozajmatozaujima dakujem Vam

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Ak je prepravované po 1 kuse všetkých tovarov, môže byť. Ak treba určiť jednotkovú cenu každého kusa tovaru, čo aj treba, tak potom nie pomerom k sume za tovar, ale pomerom ku kusom. Logické odôvodnenie: prepravovali sa kusy, nie suma. Takže tovar 1 : kusov N, 2- M, 3.- O , 4- P. Výpočet alikvotnej časti zo 100: 100: (N+M+O+P) . Jednotková (skladová) cena tovaru: 1: (11,47:N) + (100 : ( N+M+O+P)) a podobne 2: 17,9:M.....atď.
    Naposledy upravil Dav : 09.04.18 at 18:07
    ivka70 to by platilo, ak by kazdy tovar mal rovnaku cenu, ak je cena jednotlivych tovarov rozna, musis pocitat vazeny priemer
    zadavatel ake hovori o polozkach, na ktore chce roxpocitavat, nie o kusoch tovaru
    Dav Doplnila som, že treba pokračovať pre ďalšie položky . Ak potrebujem vypočítať jednotkovú cenu, tak mi je rozpočítavanie položky prepravného na sumu zbytočné a zavádzajúce, lebo neodzrkadľuje, ako sa preprava prejavila na jednom kuse tovaru. (Postupy účtovania a zdravý sedliacky rozum) Ak nie sú náklady obstarania súčasťou skladovej ceny , tak ich nepotrebujem rozdeľovať, lebo to nemá žiadnu vypovedaciu schopnosť. Nepotrebujeme počítať, koľko stojí doprava 1 eura tovaru, ale koľko stojí doprava 1 ks. kg či inej mernej jednotky

    ako na Rozratanie konkretnej sumy medzi viac poloziek ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.