Zavrieť

Porady

Viac položiek na jednom poklad.bloku

Prosím Vás, ako mám zaúčtovať, ak mám na príjmovom doklade z jedného obchodného domu viac položiek. Sú tam položky ako sú napr. kancelárske potreby vo väčšej sume, ktoré chcem dať do nákladov firmy, ale taktiež sú tam aj položky na súkromné účely, ako je napr. odev,....

Môžem spočítať iba položky, ktoré sú pre firmu a vystaviť VPD iba na tútu sumu, aj keď blok z obchodu mám na inú sumu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Monka
    Prosím Vás, ako mám zaúčtovať, ak mám na príjmovom doklade z jedného obchodného domu viac položiek. Sú tam položky ako sú napr. kancelárske potreby vo väčšej sume, ktoré chcem dať do nákladov firmy, ale taktiež sú tam aj položky na súkromné účely, ako je napr. odev,....

    Môžem spočítať iba položky, ktoré sú pre firmu a vystaviť VPD iba na tútu sumu, aj keď blok z obchodu mám na inú sumu?
    Ja to tak robím a na bloku označím položky, ktoré odpočítavam

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    bežne to tak robím, zatiaľ mi to žiadna kontrola nevytkla a ani by ma nenapadlo, že prečo nie?! Ak rátaš aj DPH, treba to z riadneho dokladu (základ+DPH=spolu) so všetkými náležitosťami jednoducho vypočítať zasa základ+DPH=spolu a je to

    Zombor je offline (nepripojený) Zombor

    Zombor
    Ja davam VPD na celu sumu a sukromne polozky davam ako nedanove vydavky. Myslim ze si s tym netreba robit tazku hlavu.

    Zombor je offline (nepripojený) Zombor

    Zombor
    Ja vystavujem VPD na celu sumu a sukreomne polozky davam do nedanovych vydavkov. Myslim ze si s tym netreba robit tazku hlavu.

    Viac položiek na jednom poklad.bloku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.