Zavrieť

Porady

Viac položiek na faktúre.Omega

Pekný deň.
Potrebovala by som poradiť:
Nakupovali sme nejaké veci do firmy. Ale potrebovala by som to rozdeliť, lebo tam boli kancelárske potreby, minerálne vody, a rukavice pre zamestnancov.
Faktúru som normálne zapísala do záväzkov. Bolo to platené v hotovosti.
Ale keď idem uhrádzať cez pokladňu tak do účtovných zápisov sa mi to nedá rozdeliť. Mne to stále vyhadzuje : suma spolu /211
Bez DPH 501/
DPH 343/
Ja by som potrebovala sumu bez DPH rozdelít na tri riadky. lebo na každý mám iný analytický účet. Už som to pozerala aj v príručke.Ale nič som nenašla. Alebo to tam bolo opísané len okrajovo. A ani na porade som nič nenašla.
Prosím poraďte kto má väčšie skúsenosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Ak si si faktúru zapísala do Došlých Faktúr tak úhradu budeš mať zápis 321/211 a na faktúre si to rozdelíš. Pôjdeš do dokladu cez Oprav, tam sa nastavíš na riadok kde je účtované na 501 a stlačíš Kópia aby si mala toľko riadkov na aký počet to chceš rozdeliť. Potom si upravíš Text a Sumu v strede obrazovky tak ako to potrebuješ a stlačíš OK.
    Dankapata Kto viete poradit, mozte tento postup popisat blizsie? Text opravim ten nizsie napisany aj sumu tu v uctovani, co je nizsie, nie tu hlavnu? Vzdy mi napise ze suma spolu je nizsia ako rozuctovana.. ze je to zle.. Prosim o radu...
    Papierniková Pri účtovaní dodávateľskej faktúry treba zadať automatické účtovanie kód 21 DF - Opakovaný základ dane - pod tým kódom umožní rozdeliť základ dane na viacero položiek

    Viac položiek na faktúre.Omega

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.