Zavrieť

Porady

exekučný príkaz

Dobrý deň. Robím mzdy a dostala som exekučný príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy. Ako postupovať?
Usporiadat
mariana71 mariana71

mariana71 je offline (nepripojený) mariana71

Prosím, nevie mi nik poradiť.Nejak sa to menilo, tak neviem.Zamestnanec je slobodný a bezdetný.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Pozrela si už túto tému?

http://www.porada.sk/t26710-vykony-r...y-zo-mzdy.html

Skús pozrieť. Pravdepodobne nájdeš aj odpoveď na Tvoju veľmi všeobecnú otázku.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
mariana71
Prosím, nevie mi nik poradiť.Nejak sa to menilo, tak neviem.Zamestnanec je slobodný a bezdetný.

Základná suma povinného je 60% živ. minima (4980,-SK) = 2988,- SK.
Základná suma povinného keď sa týka výživného je 70% živ. minima , teda 2092,-
Základná suma vyživovanej osoby je 25% živ. minima = 1245.- SK.
Suma nad ktorú sa zvyšok čistej mzdy povinného zrazí bez obmedzenia je 150% živ. minima = 7470,- SK.

" Nariadenie vlády č. 268/2006" .
0 0
StanislavaF StanislavaF

StanislavaF je offline (nepripojený) StanislavaF

Tu máš aj kalkulačku priloženú pre výpočet po novom.
http://www.porada.sk/t26710-vykony-r...y-zo-mzdy.html
Mne tiež pomohla
0 0
mariana71 mariana71

mariana71 je offline (nepripojený) mariana71

Ďakujem. Ale v tom príkaze sa nikde nepíše o zrazení 1/3 zrážky.Tak ako? Vôbec tomu nerozumiem.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
mariana71
Ďakujem. Ale v tom príkaze sa nikde nepíše o zrazení 1/3 zrážky.Tak ako? Vôbec tomu nerozumiem.

o tom je písané v Exekučnom poriadku, že ako sa majú zrážať exekúcie:

...okolo........§ 69...........
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

mariana71
Ďakujem. Ale v tom príkaze sa nikde nepíše o zrazení 1/3 zrážky.Tak ako? Vôbec tomu nerozumiem.
Ak je to exekučný príkaz na zrážky zo mzdy, musíš postupovať podľa exekučného poriadku. Prečítaj si všetko v tej téme, čo tu už bola dvakrát pripnutá.
0 0
mariana71 mariana71

mariana71 je offline (nepripojený) mariana71

Čistá mzda toho zamestnanca je 7.423,- Sk. Vyrátajte mi to niekto, študovať to budem, keď budem mať čas.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Tu to máš, ale si preštuduj celú tému.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

mariana71
Čistá mzda toho zamestnanca je 7.423,- Sk. Vyrátajte mi to niekto, študovať to budem, keď budem mať čas.
Naposledy upravil endrju : 09.08.06 at 13:15
0 0
jaanna jaanna

jaanna je offline (nepripojený) jaanna

Dobrý deň, chcem poprosiť o pomoc pri výpočte zrážky zo mzdy zamestnancovi na základe exekučného príkazu. Zamestnanec je rozvedený a platí výživné na dve maloleté deti. Prosím o uvedenie presného výpočtu. Ďakujem za pomoc.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
jaanna
Dobrý deň, chcem poprosiť o pomoc pri výpočte zrážky zo mzdy zamestnancovi na základe exekučného príkazu. Zamestnanec je rozvedený a platí výživné na dve maloleté deti. Prosím o uvedenie presného výpočtu. Ďakujem za pomoc.


Tu máš aj kalkulačku priloženú pre výpočet po novom.
http://www.porada.sk/t26710-vykony-r...y-zo-mzdy.html


Základná suma povinného je 60% živ. minima (4980,-SK) = 2988,- SK.
Základná suma povinného keď sa týka výživného je 70% živ. minima podľa b.1, to je teda 2092,-/ zo sumy 2988,-*70% = 2092,- /podľa nar, vlády 268/2006/ a nie zo sumy 4980,-/
Základná suma vyživovanej osoby je 25% živ. minima = 1245.- SK.
Suma nad ktorú sa zvyšok čistej mzdy povinného zrazí bez obmedzenia je 150% živ. minima = 7470,- SK.
" Nariadenie vlády č. 268/2006" .

otvor si toto nariadenie a je to :tu sa píše ako je to s tými sumami
Naposledy upravil Barbara : 10.08.06 at 04:41
0 0
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

Barbara
Tu máš aj kalkulačku priloženú pre výpočet po novom.
http://www.porada.sk/t26710-vykony-r...y-zo-mzdy.html


Základná suma povinného je 60% živ. minima (4980,-SK) = 2988,- SK.
Základná suma povinného keď sa týka výživného je 70% živ. minima , teda 2092,-
Základná suma vyživovanej osoby je 25% živ. minima = 1245.- SK.
Suma nad ktorú sa zvyšok čistej mzdy povinného zrazí bez obmedzenia je 150% živ. minima = 7470,- SK.
" Nariadenie vlády č. 268/2006" .
Možno to zle chápem, ale môže byť 70% životného minima 2.092,- Sk
menej ako 60 % živ. minima 2.988,- Sk.
0 0
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

Nájdi si tému : Exekučné zrážky po 1.7.2006. Dávala som túto tému, a poraďáci, mi fakt pomohli. Sú tam dokonca aj pomocné tabuľky výpočtov, ktoré oceňujem, pretože mi ušetrili more času. výpočty sú aj vysvetlené.
A ja touto cestou ešte raz ďakume všetkým, ktorý mi vtedy poradili, bola to ešte dosť čerstvá téma, a ani exekútori nevedeli ako postupovať.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Poraďáci a môžem exekúciu vyrátať, ak má dotyčný v mesiaci preplatenú len PN? PN je od 03. 07. 2006 a ďalej trvá.

Za prvých 10 dní mu vyšla čistá mzda 1971, čo je ale menej ako tých 60% zo živ. minima, takže asi nebudem nič zrážať.

Exekútorke som oznámila, ktorá SP mu vypláca dávky.
0 0
Svetlana1 Svetlana1

Svetlana1 je offline (nepripojený) Svetlana1

Ahojte poraďáci, ja by som mala otázku k tej excelovskej tabuľke.Ak mám exekučný príkaz na výživné, mám tam uvedené že mám zrážať z dvoch tretín zadám do políčka počet tretín dvojku? Pýtam sa aby som si bola 100% istá že to urobím dobre. Zamestnanec nemá iné zrážky.
Ďakujem pekne.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Svetlana1
Ahojte poraďáci, ja by som mala otázku k tej excelovskej tabuľke.Ak mám exekučný príkaz na výživné, mám tam uvedené že mám zrážať z dvoch tretín zadám do políčka počet tretín dvojku? Pýtam sa aby som si bola 100% istá že to urobím dobre. Zamestnanec nemá iné zrážky.
Ďakujem pekne.
Áno, ak je treba zrážať z dvoch tretín, zadaj tam 2. Vyráta ti, koľko máš zraziť.
0 0
Svetlana1 Svetlana1

Svetlana1 je offline (nepripojený) Svetlana1

Ďakujem pekne.
0 0
Lilith Lilith

Lilith je offline (nepripojený) Lilith

viem sa tesit z malickosti, ved tie robia zivot krasnym ...viac
Ahojte Poradaci,
tato otazka je adresovana hlavne Barbare. Pises v prispevku nasledovne:

Základná suma povinného je 60% živ. minima (4980,-SK) = 2988,- SK.
Základná suma povinného keď sa týka výživného je 70% živ. minima podľa b.1, to je teda 2092,-/ zo sumy 2988,-*70% = 2092,- /podľa nar, vlády 268/2006/ a nie zo sumy 4980,-/
Základná suma vyživovanej osoby je 25% živ. minima = 1245.- SK.
Suma nad ktorú sa zvyšok čistej mzdy povinného zrazí bez obmedzenia je 150% živ. minima = 7470,- SK.
" Nariadenie vlády č. 268/2006" .

Neda mi spavat Tvoja veta - zdoraznena - ohladom vyzivneho. Prosim Ta, vysvetli mi este raz, ako je to s tymi 70%-timi %. Stale sa pozeram na to Nariadenie vlady a nemozem to pochopit. V §2 sa pise: ak ide o výživné pre maloleté dieťa, základna suma.... 70% základnej sumy podľa §1. Z toho podla mna vyplyva, ze pri vyzivnom na nemalolete dieta, sa 70% nepouzije.
Ako je to .... porad... please
Dakujem

<!-- / message --><!-- attachments -->
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Lilith
Ahojte Poradaci,
tato otazka je adresovana hlavne Barbare. Pises v prispevku nasledovne:

Základná suma povinného je 60% živ. minima (4980,-SK) = 2988,- SK.
Základná suma povinného keď sa týka výživného je 70% živ. minima podľa b.1, to je teda 2092,-/ zo sumy 2988,-*70% = 2092,- /podľa nar, vlády 268/2006/ a nie zo sumy 4980,-/
Základná suma vyživovanej osoby je 25% živ. minima = 1245.- SK.
Suma nad ktorú sa zvyšok čistej mzdy povinného zrazí bez obmedzenia je 150% živ. minima = 7470,- SK.
" Nariadenie vlády č. 268/2006" .

Neda mi spavat Tvoja veta - zdoraznena - ohladom vyzivneho. Prosim Ta, vysvetli mi este raz, ako je to s tymi 70%-timi %. Stale sa pozeram na to Nariadenie vlady a nemozem to pochopit. V §2 sa pise: ak ide o výživné pre maloleté dieťa, základna suma.... 70% základnej sumy podľa §1. Z toho podla mna vyplyva, ze pri vyzivnom na nemalolete dieta, sa 70% nepouzije.
Ako je to .... porad... please
V prípade, že sa jedná o exekúciu na výživné na maloleté dieťa, povinnému nenecháš takú sumu ako pri "obyčajnej" exekúcii, ale len 70% týchto súm. Je to ošetrené aj v príspevku, ktorý nájdeš vo vypracovaných otázkach. http://www.porada.sk/t26710-vykony-r...y-zo-mzdy.html
Preto sú tam dva druhy výpočtov (výkon rozhodnutia a výživné).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať