Zavrieť

Porady

Odpocitatelna polozka na manzelku

Ked manželka daňovníka má ZD 3450 a podala DP môže si manžel uplatniť zbytok odpocitatelnej položky? 3803-3450=353 teda da si odpočet na manzeku 353..Mam pravdu? Robim to správne .Ďakujem.
Naposledy upravil ivka70 : 02.04.18 at 11:55 Dôvod: preklep
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pokial manzelka splna pomerne prisne podmienky na odpocitanie a pocitas s poctom mesiacov, kedy ich splna, tak ano.
    Prestuduj si poriadne, ci je narok na uplatnenie a aj sposob vypoctu.

    https://podpora.financnasprava.sk/18...elaku-v-r-2017
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lubimca Pracovala 3mesiace na dohodu a 2mesiace na zmluvu..a zbytok bola na materskej... na dohodu mala.500€
    Mila123 dieťa má koľko rokov?
    lubimca Tri bude mat teraz v apríli
    Mila123 teda uplatnenie je následovné:
    tým, že sa starala o 3 roční dieťa má splnenú 12 mesiacov,
    jej čzd - 3803,33 = rozdiel, kt. si môže manžel uplatniť,
    ale zisti si, či jej nebola vyplácaná náhradu príjmu pri PN, popr. očr. , dávky nemocenského poistenia - resp. PN, popr. iné príjmy, kt. nie sp zdanené, resp. sú oslobodené, alebo nie sú predmetom dane.....
    lubimca Tri bude mať v apríli .. to je rodičovska dovolenka ,nioe materska
    lubimca poberala len rodičovský prispevok ..žiadne očr,ani nemocenske davky
    Mila123 oki, teda platí to , čo som napísala.....aj ten vek o RD (RP nie je dávka, ktorá sa počíta do príjmu)
    lubimca dakujem . robila som to cez formular fin. spravy a ked som dala kontrolovat ,dalo že bez chýb ,ked som zadal príjem manželky vypočítalo mi tu alikvotnu čiastku a preddavky na daň si vlasne uplatnila manželka v DP tak tie som tam nedavala.. Myslim že je to takto správne či nie ?:O
    veronikasad Akú sumu a pocet mesiacov si zadala do vlastneho príjmu manželky? Odpočítala si poistné?
    lubimca Dala som ZD z potvredenia ,ktore mi dal jej zamestnavateľ (ročne zučtovanie preddavkov na daň) o podani DP. Zaklad DANe je už očistený od poistneho.. A počet mesiacov je 12 kedže bola celý čas na rodičovskej dovolebnke
      zbaliť

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    nezdaniteľná čiastka na manželku sa určite nepočíta tak, že pokiaľ si ona nedokázala uplatniť zbytok z 3803,33 tak automaticky si ju uplatní manžel, tak to nefunguje !!!!!
    teda nemáš pravdu, musíš zistiť či vôbec spĺňa podmienky

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Treba si ujasniť pojmy - § 11 zák o DzP.
    Obávam sa, že v tomto prípade NČZD na manželku bude tak nula, keďže spomínaš aj materskú? a ešte nevieme, aké iné príjmy boli. (samozrejme - vypočítať presne treba, či dáke euro výjde ak spĺňa podmienky)
    odpoveď tu už máš x-krát, aj čo je NČZD na manžela/ku, aj ako sa počíta.
    napr http://www.porada.sk/t307256-nepenazna-vyhra.html (opačný prípad)
    http://www.porada.sk/t307086-moze-si...u-ciastku.html
    - a ešte - odpočítateľná položka sa týka zdravotného poistenia (nie daní)
    Naposledy upravil Katy a R : 02.04.18 at 07:16
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lubimca joj pomýlila som sa nie na materskej bola ,ale na rodičovskej,kedže malo dieťa dva roky..
    ona si podala DP ma preplatok na dani 411 a opýtala sa či ten zbytok si može uplatniť manžel ked zaklad jej dane je 3550 tak ostatok do 3803 ,ten rozdiel odčitať od DP manžela čiže odpocet na manželku 253.€.. a k manželovmu DP dam sko prílohu jej ročné zúčtovanie.
    Katy a R aký zbytok??? - vypočítaš NČZD na manželku a celú uplatníš! veď čítaj odpovede, a klikni na tie linky čo som priložila !
    lubimca ten link sa mi nedaá otvoriť. no "zbytok " ten rozdiel 3803-3550,čiže 253 .. Dakujem veľmi pekne.
    lubimca Vôbec sa mi neda prihlásať na Financnú spravu
    :-O
      zbaliť

    Odpocitatelna polozka na manzelku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.