Zavrieť

Porady

Faktúra pri prijatí preddavku

Prosím o radu aký má byť správny postup v tomto prípade: Vystavím zálohovú faktúru pre českého klienta za ubytovanie napr.10000,-. Príde úhrada ale po stiahnutí bank.popl. len 9600,-. Riadnu faktúru môžem vystavit na sumu 10000,-? -keď služba ešte nebola dodaná alebo fa musí byť len na sumu 9600,- a 400,- Sk ešte dofakturovať? To sa mi zdá zbytočne zložité.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BOBY je offline (nepripojený) BOBY

    BOBY
    Úhradu zaúčtuj celú vo výške 10.000,- a druhou položkou bankové poplatky za prevod 400,- Sk. Riadnu fa za prijatú zálohu na 10.000,-.

    .lena. je offline (nepripojený) .lena.

    .lena.
    BOBY
    Úhradu zaúčtuj celú vo výške 10.000,- a druhou položkou bankové poplatky za prevod 400,- Sk. Riadnu fa za prijatú zálohu na 10.000,-.
    Keď ja myslím že poplatky by mal znášať platiaci. No takto je to pre mňa jednoduchšie. Vďaka za odpoveď

    ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

    ANNAP
    Nechcem otvárať novú tému, dám to sem.
    Český partner sa pomýlil pri úhrade faktúry na sumu 16 000 Sk , uhradil 16 000 EUR, nabehlo nám 632 320 sk.Nechce rozdiel vrátiť naspäť.Je to partner, ktorý
    priebežne bierie tovar, takže do konca roku to vyčerpá. Z hľadiska DPH ako mám postupovať?
    1 - neovplyvní to DPH , evidovať ako prebytok pri preuhradenej faktúre, keď si preberie ďalší tovar spravim faktúru a zápočtom prevediem úhradu.
    2 - alebo to ovplyvní DPH, prebytok úhrady budem viesť v záznamoch DPH
    ako zálohu
    poraďte !!!!!!

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Anička, ja by som to zaúčtovala skôr druhým spôsobom - ako uhradenú zálohu na tovar.

    Faktúra pri prijatí preddavku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.