Zavrieť

Porady

Dohodári a ich nárok na stravné

Ahojte, chcela by som sa poradiť. Máme zamestnancov na dohodu a platíme im obedy. Máme to prerokované a schválené so zástupcami zamestnancov. Chcela by som sa opýtať títo dohodári netvoria sociálny fond, ale čerpanie z neho účtujeme.
Môže to tak byť, alebo by sa to malo účtovať ináč?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AK ste to takto schválili, tak je to ok. Budete účtovať len o čerpaní SF.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    fifitierko ďakujem. Chcem sa ešte opýtať , nemusím u nich riešiť nepeňažný príjem? My ich preplácame plnú hodnotu stravného.
    Tweety Pozrela si §152 ZP? Najviac do výšky 55% zo 4,50 za zmenu dlhšiu ako 4 od.
    fifitierko Pozrela som, rozdiel účtujeme ako nedaňový výdavok
    Tweety ok
    fifitierko Takže nemusím riešiť nepeňažný príjem? ďakujem za trpezlivosť
    Tweety nie
      zbaliť
    V podstate zamestnávateľ nemá povinnosť takýmto pracovníkom zabezpečiť stravu, ale môže po prerokovaní so zástupcami pracujúcich / ak ich nemá, koná ako samostatný subjekt/ okruh tých, ktorým bude prispievať na stravu rozšíriť. A tá výhoda potom platí pre všetkých takýchto zamestnancov rovnako. My to máme tiež zapracované v internej smernici. U nás sa to využíva najmä v letných mesiacoch, kedy sú k dispozícii rôzne brigádnické práce. Účtujeme to tak, ako píšeš.

    Dohodári a ich nárok na stravné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.