Zavrieť

Porady

Uplatnenie DPH pri Dodávateľovi s IČ DPH SK7

Prosím Vás ako je to s uplatnením DPH na vstupe ak nakupujem cez e-shop od Dodávateľa, ktorý ma na faktúre uvedené IČ DPH SK70 ....? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monika474 je offline (nepripojený) monika474

    monika474
    DPH si môžete normálne nárokovať. IČ DPH70... označuje skupinovú registráciu. Napr. materská spoločnosť a jej dcérske spoločnosti sa môžu registrovať pre DPH ako jedna osoba, tvoria skupinu a používajú jedno IČ DPH.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Hyben Pavol Ja sa s nimi nemôžem spojiť aby som zistil podľa ktorého § sa registrovali. Vychádza mi, že asi podľa §7 z dôvodu presiahnutia obratu alebo ...
    monika474 Pletiete viacero vecí dokopy. Registrácia z dôvodu presiahnutia obratu je podľa §4. §7 je registrácia pri nadobúdaní tovaru z iného ČŠ osobou, ktorá nie je platiteľom. To ale nie je žiadny z prípadov, na ktorý sa pýtate. Spoločnosť, ktorá má IČ DPH začínajúce SK 7... je spoločnosť, ktorá je registrovaná v rámci skupiny a vystupuje ako klasický platiteľ DPH, ktorý má IČ DPH SK2...týmto spôsobom je odlíšená skupinová registrácia.
    Hyben Pavol Ďakujem.
      zbaliť

    Uplatnenie DPH pri Dodávateľovi s IČ DPH SK7

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.