Zavrieť

Porady

pokl. bločky z minulého mesiaca je nárok na odpočet DPH ?

Ahojte milí poraďáci, dnes mi doniesol zamestnanec pokl. bločky z minulého mesiaca 4/18, prosím Vás, budeme mať nárok na odpočet DPH v 5/2018 , keďže to budeme účtovať teraz v máji?
Lebo tu je zjavné, že tie bločky platil najskôr zamestnanec.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    nárok na odpočet DPH máš najneskôr do konca kalendárneho roka..
    ZoDPH §51 ods.2..
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    beh áno, to viem, len ked to dáme do pokladne 5/2018, tak je jasné, že to musel platiť zamestnanec, keďže sa nám to nedostalo do apríla. Som z toho magor.
    Jarka 1 Z pokladne teda vyplatíš v máji a nárok na odpočet si dáš v máji. Dokonca si nárok na odpočet môžeš uplatniť až v rozpätí máj - december a vyplatíš v máji. Len si zadáš nárok na odpočet podľa toho, ako sa rozhodne šéfko.
    Žabinka a to je problém, že to platil zamestnanec? veď použiješ účet na zúčtovanie záväzku so zamestnancom, už to bolo x-krát rozoberané, pohľadaj..
    a neviem prečo to zaradilo pod Jarku, keď som reagovala na beh.. riadna haluz, ako to funguje..
    ivka70 lebo uroven zaradovania v komentaroch je len jedna - "hlbsie" uz ist nevie ..... (a toto bol komentrar na Zabinku )
      zbaliť

    pokl. bločky z minulého mesiaca je nárok na odpočet DPH ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.