Zavrieť

Porady

Nesprávne vystavenie PN - ky

Ak vystaví PN - ku,lekár ktorý, neprijímal pacienta, ani neošetril a nieje ani obvodný lekár pacienta po úraze.Je takáto PN - ka platná? Môže sociálna poisťovňa na základe takejto PN - ky rozhodovať? A ak rozhodne je to platné?
No v podstate ide o § 111,spadol som a príčinou vraj bolo, že som bol v ebriete. Lenže môj zdravotný stav už bol taký, keby som skočil,spadol aj triezvy bolo by sa to stalo.Dal som to na ÚDNZS. Je to v riešení.Ak môžem použiť pri vyšetrovaní tento argument, chcem vedieť či môžem?
Naposledy upravil tetraplegik : 02.06.18 at 07:42
20 komentárov     zbaliť
Mila123 si hospitalizovaná? ak áno, je to v poriadku, lôžkové oddelenia majú možnosť vystaviť PN, po hospitalizácii pôjdeš k obvodnému lekárovi, a ten bude v PN pokračovať....
Mila123 https://www.slovensko.sk/sk/zivotne-...aceneschopnost
tetraplegik V nemocnici trv. bydliska ma prijali (na ortopédiu,ale iným lekárom). Previezli do susedného okresu, tam operovali. PN, bola vystavená od ortopéda z našej nemocnice, lenže hospitalizovaný som bol na neurológii
ivka70 co mas na mysli nespravnym vystavenim PNky?
tetraplegik Podľa zákona onen doktor, nemal vypisovať PN. (bol až príliš aktívny).
Mila123 ktorý zákon? mňa to interesuje,,,,,
tetraplegik Z.Z.576/2004, § 12a... vylepšil som otázku. :-)
kopretinka a prečo vraj?
tetraplegik vraj - mal som poškodenú miechu pred pádom. to sa mi mohlo stať aj na schodoch pri tvrdšom dopade na nohy.chodil som ale už som nedokázal pobehnúť.
Mila123 uvedom si, že tam bol prítomný etylalkohol, to je zásadné , podľa mňa nepochodíš, ale za pokus to stojí
veronikasad O čo konkrétne ti ide ? O čom SP rozhoduje ? Krátili ti nárok na nemocenské kvoli alkoholu ?
Mila123 ešte aj regres bude zo strany zdravotnej poisťovne
BXLmiami Zdravotka to zrejme zaplatí a naučtuje jemu.
Mila123 samozrejme, takto to chodí, ak máš nejaký alkohol, nehľadí sa na iné príčiny, možnosti....
tetraplegik už mi skrátila na 120€,aj to je preč.Hrozí krátenie dôchodku.zákon je pritvrdý.dal som podnet aj ku komisárovi pre zťp,budú ma priebežne informovať. veľmi pomaly sa to zlepšuje. anisa neodvažujem požiadať o dôchodok,len možností nieje viac.všetko je to pomalé.
tetraplegik regres nie.oni majú tiež svoj podiel viny. kvôli poisťovni ma nezoperovali, čím by sa predišlo takým škodám na zdravý. nemuseli platiť toľko, koľko platia teraz
veronikasad Prepáč, nerozumiem tejto vete "anisa neodvažujem požiadať o dôchodok,len možností nieje viac.všetko je to pomalé". Čo s tým má PN, ktorú podla teba vystavil iný lekár ako mal ? Akú náhradu škody od teba sociálna poisťovna požaduje ?
tetraplegik 6.6.2018 končí.60 dní na vybavenie ID a súdy trvajú súdy? čítal som, že aj rok.1/2 PN j= 1/2 ID.Chcel by som sa pokúsiť zmeniť maródku, len neviem či už nieje neskoro. ešte úrad dohľadu nad zdravotnou starostlivosťou má svoj čas na prešetrenie a im chcem podsunúť túto informáciu inak neviem,je to v božích rukách
misoft Ľudkovia - ukončite to!
Pretože ak je naozaj chorý, tak takéto kraviny by lekári neurobili.
Ja však sckôr mám dojem, že si tu z nás robí poriadnu srandu, pretože tie nezmysly, čo tu popísal, to vymyslí len poriadny TROLL.
tetraplegik pridal som svoj rontgenový snímok.pridám adresu nemocnice DO NsP. neviem v akom svete žijete vy? inak sú aj horšie NsP. Slovensko nieje len Bratislava...Ak nemáte nič k téme ukončte to.
Téma je uzavretá.

Nesprávne vystavenie PN - ky

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.