Zavrieť

Porady

Povinnosť prevádzkarne- autopožičovňa

Tak spýtam sa teda presnejšie. Aby nevznikla pochybnosť. Autá budú zaparkované u svokrovcov na dvore. Autá sú pravidelné servisné mnou ako automechanikom v kvalitnom servise. Mám živnosť na prenájom hnuteľného majetku a zmluva o prenájme hlavne dlhodobom sa podpíše na verejnom priestranstve pri odovzdaní vozidla. Je k tomu povinná prevádzkareň? Pripadne potrebujem od svokrovcov písomne povolenie ak u nich auta parkujem? Nejde o častý prenájom, skor o prenájom vozidla na dlhšiu dobu. Ďakujem za konkrétne odpovede.
Naposledy upravil ND123 : 31.05.18 at 10:47
8 komentárov     zbaliť
ivka70 a kde parkujes auta?
ND123 Auta parkujem na parkovisku ktoré je pri byte, ale mám možnosť ich parkovať u svokrovcov v rodinnom dome na ich pozemku.
misoft Hmmmm.... takže bežnú údržbu, kontroly robíš na ulici.... alebo v záhrade, na dvore....
Nuž - od teba by som si vozidlo asi nepožičal....
ivka70 ako misoft pise ... mal by si mat prevadzku, kde auta parkujes, udrziavas a pod. autopozicovna nie je len o tom vlastnit a poziciavat auta.
A chudaci spoluvlastnici bytoveho domu, ked im blokujes svojim podnikanim dalsie 2 parkovacie miesta (okrem svojho auta/aut).
ND123 12 rokov pracujem v autoservise. Po pracovnej dobe si môžem servisov st svoje autá.
ND123 Pri byte je ešte 20 voľných miest. Ak by som ich parkoval u svokrovcov,bol by to problém?
ND123 Pokiaľ by som aj nepracoval v autoservise čo pracujem. Kde je napísané že si ich musí človek opravovať na ceste? Logicky sa asi auta opravujú v servise.
ND123 Nakoniec som si pravdepodone nasiel odpoved sam. Existuje viacero priestorov, ktoré zákon nepovažuje za prevádzkareň.

Sú to napríklad: priestory určené na prijímanie a vydávanie tovaru, vzorkové predajne a výstavné priestory, miesto podnikania fyzickej osoby-sídlo právnickej osoby, plochy určené pre odstavenie motorových vozidiel, garáže a dielne na údržbu, priestory na uskladnenie tovaru alebo surovín, predajné automaty, reklamné zariadenia, motorové vozidlá určené na prevádzkovanie živnosti, zariadenia a priestor pre ľudovú zábavu, ktorými sú napríklad kolotoče alebo hojdačky, prípadne stánky a zariadenia, ktoré nepotrebujú stavebné povolenie.
Ak však živnosť z nejakého dôvodu nemôže byť vykonávaná z domu, je živnostník povinný zriadiť si prevádzkáreň. V prípade, že predmetom živnosti je výroba tovaru alebo väčšia manipulácia s tovarom, v niektorých prípadoch úrad vyžaduje od podnikateľa zriadenie prevádzkarne. Takúto činnosť nedovolí prevádzkovať z domu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Povinnosť prevádzkarne- autopožičovňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.