Zavrieť

Porady

Kto doručí sociálnej poisťovni "pokračovanie PNky? Zamestnanec alebo zamestnávateľ?

Zamestnanec je už druhý mesiac PN. Minulý mesiac som to na SP doručila ja, ale čo ďalej? Kým bude PN nemá si to nosiť sám?
V týchto veciach sa veľmi nevyznám...
3 komentárov     zbaliť
Xanti A ty ako budeš vykazovať a vedieť že je nadalej na PN ak tebe nedonesie prechodku, ved ty musíš evidovať si kopie prechodiek. Je to doklad aj pre teba, že mu PN pokračuje.
malinka To má logiku, ďakujem
timrava1 presne tak, potrebuje to aj mzdárka kvôli evidencii,mala som v minulosti prípad, že nepredložil pokračovanie a dozvedela som sa došetrovaním u lekára a na SP že mal ukončenú PN a pracoval už v inej firme, ani sa neunúval dať výpoveď , od vtedy si dávam na to veľký pozor
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    za doručenie potvrdenia o trvaní DPN je zodpovedný zamestnanec - máš to na stránke SP -pohľadaj (aj som to tu už prikladala zo dva-krát).
    Kým ti nedonesie ukončenie DPN - tak z toho vyplýva, že stále trvá- či? (ale kľudne to môžeš zaňho ty urobiť- hádam sa nenahnevá?
    širi1 presne tak, ak to ide cez mzdárky je to s omeškaním a zbytočným zaťažovaním.

    Kto doručí sociálnej poisťovni "pokračovanie PNky? Zamestnanec alebo zamestnávateľ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.