Zavrieť

Porady

Môže registrovaný na úrade práce ako nezamestnaný prenajímať byt a nebytový priestor?

Som evidovaný na úrade práce, neplatím odvody, hlásim sa a prenajímam byt a nebytový priestor na obchod. Môžem to vykonávať? Sú nejaké obmedzenia? Nepoberám dávky v hmotnej núdzi a som registrovaný na daňovom úrade, ale chcem živnosť prerušiť.
Naposledy upravil elenaf : 14.06.18 at 12:08
6 komentárov     zbaliť
veronikasad poberas dávku v hmotnej núdzi ? Si registrovaný na DU ?
elenaf Nepoberám dávky v hmotnej núdzi. Som registrovaný na daňovom úrade ako SZČO, ale chcem prerušiť živnosť.
veronikasad si registrovaný ako SZČO, alebo máš len pridelené DIČ ako prenajímatel bytu ?
elenaf Som klasický SZČO, robím živnosť, ktorú chcem prerušiť.
Tweety Zatajil si, že si szčo? Lebo zo zákona nemôžeš byť aj tam aj tam.
veronikasad Ako môžeš byť ako SZČO evidovaný na úrade práce ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Uchádzač o zamestnanie, ak chce byť registrovaný na ÚP nemôže vykonávať zárobkovú činnosť na základe právneho vzťahu podľa osobitného predpisu, ktorým je Občiansky alebo Obchodný zákonník. Prenájom nehnuteľnosti je v zmysle OZ, alebo ObchZ
    elenaf A ak by som bol len dobrovoľne nezamestnaný? Mal by som platiť zdravotnú poisťovňu mesačne? Iné odvody by neboli? Vtedy by som mohol prenajímať byt a nebytový priestor na obchodné účely? Ide o to, že som štyri roky pred dôchodkom a z minimálneho odvodu do sociálnej poisťovne mi už za tie štyri roky, čo mi chýbajú do dôchodku, dôchodok nenarastie, tak idem zrušiť živnosť a hľadám inú alternatívu.

    Môže registrovaný na úrade práce ako nezamestnaný prenajímať byt a nebytový priestor?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.