Zavrieť

Porady

Existuje ochranna doba pre zamestnanca ktory o 4 mesiace ide do dochodku?

Otec ma od oktobra 2018 narok na starobny dochodok. Firma v ktorej pracuje 40 rokov konci a vsetci zamestnanci maju k 1.8. vypoved. Ma otec narok na starobny dochodok aj skors, alebo musi ist bud do predcasneho dochodku popripade na urad prace??
Mila123 kam chce chodiť do práce keď podľa tvojho tvrdenia majú všetci ZC výpoveď??? neexistuje žiadna ochranná doba, pomôže na preklenutie doby i UP
veronikasad 1.8. končí výpovedná doba, teda aktuálne už mu bola výpoveď doručená ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    otec môže ísť v prvom rade na úrad práce. Keď robil nepretržite, má určite nárok na podporu. A ak dobre počítam, tak to bude akurát do doby, kým bude mať nárok na starobný dôchodok

    Makovsky je offline (nepripojený) Makovsky

    Som biofyzik a využívam svoje poznatky pre službu zdravia. Meriam elektromagnetický smog. Venujem sa alternatívnej medicíne - fytoterapií. ...viac Makovsky
    ochranná doba neexistuje. Ale nech ide na úrad práce. Bude 6 mesiacov dostávať podporu a potom nech ide do dôchodku. Môže aj hned do predčasného. Za 4 mesiace by mu strhli 2% z priznaného dôchodku

    Existuje ochranna doba pre zamestnanca ktory o 4 mesiace ide do dochodku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.