Zavrieť

Porady

Skončenie pracovného pomeru

Dobrý deň prajem. Chcem Vás aj napriek mnohým diskusiám k tejto téme poprosiť o radu. Ak zamestnanec podá žiadosť o ukončenie pracovného pomeru dohodou pred uplynutím výpovednej lehoty a zamestnávateľ tejto žiadosti nevyhovie... Je zamestnanec povinný podať novú výpoveď s výpovednou lehotou? Alebo sa berie žiadosť o ukončenie dohodou ako podaná výpoveď?
Ďakujem. Zuzana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Z otázky nie je jasné, či podal aj výpoveď.( píšeš, že pred uplynutím VD) Ale ak výpoveď podal a potom sa chcel dohodnúť na skoršom skončení a zamestnáv. s tým nesúhlasí, nepodáva novú výpoveď, PP skončí uplynutím VD. AK ale výpoveď nepodal len sa chcel dohodnúť na skončení PP a zamestnáv. nesúhlasí, potom musí ípodať výpoveď.
    Naposledy upravil Tweety : 06.07.18 at 07:15
    Zuzanka1973 Ďakujem. Nepodal výpoveď len žiadosť o dohodu.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano, je, pokial dohodu nekoncipuje v zmysle: ak zamestnavatel nesuhlasi s dohodou, nech to povazuje za standardnu vypoved zo strany zamestnanca - teda nespoji to do jedneho dokumentu.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zuzanka1973 To je asi najlepšie riešenie vzhľadom na to že odpoveď na dohodu nemusí prísť. Ďakujem.
    veroniak1982 dobry den, mne dnes dorucil zamestnanec aj dohodu o skončení pp aj výpoveĎ s výpovednou dobou. Všetko zvlásť. zamestnávateľ súhlasil s výpoveďou a výpovednou dobou. Ja to musím tomu zamestnancovi oznámiť a ešte čo som povinná teraz urobiť okrem zápočtového listu a odhlášok, ktoré robím až ku skončeniu PP . Ďakujem
    veronikasad súhlasil s dohodou ?
    Zuzanka1973 Ak sa pýtate mňa, tu sa šéf dva týždne neukázal ani k dohode ani k výpovedi sa teda nevyjadril. Ale zahrnula som to do jedného dokumentu.
    veronikasad Nie, pýtala som sa veroniak1982, zamotala sa ti do témy ...
      zbaliť

    Skončenie pracovného pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.