Zavrieť

Porady

Ako doručiť list, ked adresát je neznámy

Chcem podať žalobu na súd na nájomníčku, za nezaplatenie pokuty v suvislosti s prenajmom bytu. Na adrese, ktorú udala v nájomnej zmluve -bola i v OP- už nebýva, byt je predaný a list sa mi vrátil. Žiadnu inú adresu mi nedala a pri osobnom stretnutí mi odmietla list prevziať. Ide mi o to, ked jej súd vystaví Platobný rozkaz a ona ho neprevezme, teda vráti sa súdu, či je možné konať dalej, teda vymáhať prostredníctvom exekútora. Ako sa postupuje potom - exekučný príkaz sa tiež vráti, nebude prevzaty. Udaje z OP mám od nej všetky, a viem kde momentalne pracuje na dohodu.
Dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Zisti si v registri obyvateľov (za poplatok ti to vydajú), kde má súčasné trvalé bydlisko a pošli jej tam obsielky. Ak si ich neprevezme, bude sa to považovať za doručené.
    profesional Nebude sa to považovať za doručené. Nezavádzaj. Fikcia doručenia sa vzťahuje len na vybrané zásielky orgánov verejnej moci.

    Čo tak naštudovať si elementárne základy práva?

    V takomto prípade sa aplikuje inštitút súdnej úschovy listín.

    Avšak v tomto prípade ani toto nie je treba.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Platobný rozkaz nadobúda platnosť ak je doručený. Ak sa zásielka vráti súdu z tejto adresy ako nedoručená, súd vykoná šetrenie na zistenie inej adresy žalovaného z registrov súdu alebo z registrov iných orgánov štátnej správy a územnej samosprávy, ktoré má súd k dispozícii. Platobný rozkaz súd bez zbytočného odkladu odošle na takto zistenú adresu. Ak platobný rozkaz nemožno doručiť, súd nariadi pojednávanie. Ak má aktivovanú elektr. schránku a súd jej PR doručí tam, považuje sa za doručenú dňom prevzatia, prípadne márnym uplynutím 15 dňovej lehoty.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ak sa súdu nepodarí doručiť plaťák a tento sa vráti a ak sa súdu nepodarí zistiť inú adresu, vytýči pojednávanie. Ak sa druhá strana nedostaví nakoľko jej predvolanie nemôže byť doručené z dôvodu neznámeho pobutu doručené, tak jej uznesením stanoví opatrovníka. V ďalšom konaní bude za takú osobu konať opatrovník. A súd nebude mať problém rozhodnúť. Tj. neskončíš to v upomínacom konaní, ale v riadnom.

    Na podanie žaloby jej nemusíš úspešne nič pred tým doručiť. Stačí, že si to odoslala a vrátilo sa to. Ak by si aj napriek tomu pociťovala potrebu navodiť právny stav doručenia zásielky, je možné využiť právny inštitút súdnej úschovy listín.
    Dav 17.07.18 06:05 odstránil(a) z Porady

    Ako doručiť list, ked adresát je neznámy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.