Zavrieť

Porady

zaradenie počítača - softvér

ahojte poraďáci,

vedel by mi niekto poradiť? potrebujem zaradiť do používania nový počítač, kupoval sa k nemu ms office a teraz nie som si istá, či patrí do obstarávacej ceny alebo nie. viem, že keď sa kupuje so softvérom, ten patrí do OC, ale v podstate operačný systém už je v tej cene a navyše je ten ms office na bločku. bez neho v podstate počítač funguje, takže teraz som mierne zmagorená...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    balala
    ahojte poraďáci,

    vedel by mi niekto poradiť? potrebujem zaradiť do používania nový počítač, kupoval sa k nemu ms office a teraz nie som si istá, či patrí do obstarávacej ceny alebo nie. viem, že keď sa kupuje so softvérom, ten patrí do OC, ale v podstate operačný systém už je v tej cene a navyše je ten ms office na bločku. bez neho v podstate počítač funguje, takže teraz som mierne zmagorená...
    Myslím sa to tu preberalo, a zhodli sme sa na tom, že ak si SW kúpila v deň kedy PC tak ide do jeho OC , ak si ho kúpila neskôr, tak ide ako SW.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    sway
    Myslím sa to tu preberalo, a zhodli sme sa na tom, že ak si SW kúpila v deň kedy PC tak ide do jeho OC , ak si ho kúpila neskôr, tak ide ako SW.
    Ak je SW OEM – licencia je neprenosná, je viazaná na počítač, na ktorom bola prvýkrát nainštalovaná, je to súčasť PC a vtedy je ho nutné priradiť k PC a takto ho aj účtovať. Takáto verzia je lacnejšia.
    Krabicový OS, ktorý nie je viazaný na PC je možné účtovať zvlášť ako software. Verím, že je to logické a teda obhájiteľné.

    balala je offline (nepripojený) balala

    balala
    ďakujem za odpovede, pomohli mi
    jedná sa o "krabicový softvér", ms office, takže ho dám cez 518.

    pekný deň

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Prosím Vás, ako mám zaúčtovať tento prípad- kupili sme antivírusový program v hodnote 920,-Sk. Neviem presne,aký účet by bol vhodný? Môžete mi prosím poradiť? Ďakujem.

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Predpokladám, že ho nechcete považovať za dlhodobý nehmotný majetok.
    Potom sa do nákladov účtuje na 518 ako prijaté služby.

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    ďakujem za pomoc. za dlhodobý NM určite nie, len som rozmýšlala či to nedať prípadne ako 501?? mám tu vytvorenú analytiku na DHIM a DNIM do 2Tisíc Skk. Neviem tu nejak rozoznať čo by bolo lepšie 518 alebo 501?

    zaradenie počítača - softvér

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.