Zavrieť

Porady

DP k DPH

Daňové priznanie, ktoré vyšlo z Omegy, je presne podľa účtovníctva. Ale keď som to nahodila na FS,vyšla DPH inak. Základ dane: 104944,60€ a DPH 20988,89€ v Omege, ale pri odosielaní dalo ako chybu. Bolo to viac faktúr, takže v KV to mám tak isto, ako mi to vyšlo.20988,89€. Poslala som to takto.Len rozmýšľam, či som to nemala predsa dať na 20 988,92€, ako ma upozornilo. Určite to už niekto mal. Poprosím o radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Formulár eDane kontroluje sumu DPH s násobkom jej celého zadaného základu u riadkov dane na výstupe. Treba buď ignorovať formulárovú kontrolu a prepísať sumu dane na takú, akú máš v svojom účtovníctve, alebo potom prijať kontrolnú sumu formulára a doúčtovať interným dokladom drobné rozdiely do účtovníctva. Aby jedno sedelo s druhým. Obidve riešenia sú v princípe správne. Lebo aj všetky správne sumy jednotlivých faktúr môžu dať drobný rozdiel vcelku.
    Karolina 99 Ďakujem, nechám to podľa účtovníctva. Len som mala obavu, aby pre pár centov nebol zbytočný problém.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.