Zavrieť

Porady

Nesprávna evidencia záväzkov k 31.12.2017

Ahojte, veľmi pekne Vás prosím o názor. V r. 2017 klientka kúpila tovar z Čiech. Faktúra zaň bola uhradená s časti v hotovosti a s časti z banky. Klientka často nakupuje od tohto dodávateľa z Čiech a väčšinou faktúry platí na viac krát a v hotovosti. A takto jej v októbri 2017 prišla faktúra, ktorú s časti uhradila a zostalo "visieť" 500 eur. Bola som si istá, že to bolo uhradené ešte v r. 2017, ale doklad o úhrade chýbal, tak som tú faktúru uhradila cez ID s tým, že dodatočne potom vyžiadam doklad o úhrade. (Už viackrát som od nich žiadala doklad a nebol problém). Teraz však pri účtovaní bank. výpisov som zistila, že tých 500 eur bolo hradených až vo februári 2018 z banky.
Je to veľký problém, ak v r. 2017 zruším úhradu tých 500 eur cez ID a úhradu zrealizujem až vo februári 2018, tak, ako to je v skutočnosti? Viem, že v takomto prípade mi nebude sedieť evidencia záväzkov k 31.12.2017 a taktiež bol "umelo" znížený ZD v r. 2017. Ako to môžem opraviť bez toho, aby som nemusela opravovať DPFO? Ďakujem veľmi pekne.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Ovplyvni oprava vysku dane v roku 2017?
veronikasad Uctujes v JU?
mondes Áno, účtujem v JU a výšku dane to neovplyvní, pretože bola strata, akurát tá sa zníži o 500 eur. Ja som to už vlastne urobila tak, že som zrušila úhradu cez ID v r. 2017 a uhradila som to normálne teraz z banky v 02/2018. ..... len som chcela vedieť, či by pri prípadnej kontrole to bolo veľmi zlé. Nechce sa mi robiť DDP a vysvetľovať klientke, že kvôli čomu. Čo si o tom myslíš Veronika? Evidencia záväzkov mi nebude sedieť s údajom v účt. závierke.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Nesprávna evidencia záväzkov k 31.12.2017

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.