Zavrieť

Porady

tržby terminál

viete mi poradiť účtovanie cez terminál, mesačné tržby 211/602 celkové aj s terminálu, banka 221/315 platby kartou, pokladňa 315/211 preúčtovanie platby cez terminál?? neviem či je to správne
faktúra za prenájom termínulu 518/321 ale je tam poplatok za nedostatočné využitie účtujem tiež na 518 alebo 568? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Ja účtujem všetky tržby cez ERP na 335/604+343. Ako pohľadávku voči obsluhe ERP. Tá sa znižuje o predaj cez terminál 315/335. Zbytok tržby odovzdá obsluha ERP pokladníčke firmy, až teraz ide 211/335. Keď nabehne tržba z terminálu na BÚ, účtuje sa 221/315 a zníži sa o denný poplatok banky za terminál 568/221. Mesačne účtuje banka aj 12,95 nejaký poplatok, možno za prenájom terminálu, ten tiež dávam na 568/221.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    yvica ja nemám denný poplatok banke, mne poplatok za prenájom termínalu príde na konci mesiaca ako:
    1, prenájom terminálu účtujem 518/321
    2. poplatok za nedostatočné využ. terminálu neviem či na 568 alebo 518? ď
    a_je_to Ak je na to osobitná faktúra, čo pochybujem, tak na 568/321. Lebo to sú všetko poplatky, ktoré zráža banka z účtu. A účtujú sa priamo na výpise ako 568/221. Lebo sú to všetko finančné služby, nie prevádzkové.
    yvica vraciam sa k tejto téme, je to faktúra, kde je text prenájom terminálu to dávam na 518 a druhá položka poplatok za nedostatočné využitie terminálu mám dať na 568? Na bankovom účtu nie sú žiadne poplatky, čo som sa aj ja čudovala
    a_je_to Ak osobitnú faktúru vydáva iná spoločnosť,nie banka, tak by som dal na 518. Ale ak to vydáva banka, tak na 568.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.