Zavrieť

Porady

Darovacia zmluva na byt v exekucii

Dobry den,
Viete mi poradit ako to je s darovanim bytu,ked je na byte exekucia?
Moj muz ma dlh(exekuciu) cca 2000€ ..+dlh aj na bytovom (ten mu sposobila matka neplatenim bytu,ked v nom zila a kazdy mesiac tvrdila,ze plati najom na ucet..,ale samozrejme mal si to preverit..uz je neskoro)
No a ide o to,ze ja by som vsetky tieto dlhy vyplatila,ALE az ked predam svoj byt v ktorom momentalne byvame..Ked predam byt pojdeme spravit aj rekonstrukciu muzovho bytu..Len by som chcela byt samozrejme predtym kryta ,aby som nevyplatila dlhy a neprerabala a na byte nemala ziadny podiel...Muz mi chce 1/2 bytu darovat bud darovacou zmluvou ,alebo kupnopredajnou za symbolicke 1€..
Ale je to vobec mozne,ked je tam.ta exekucia? Alebo treba to najskor vyrovnat vsetko a az potom ?
Viem ,ze to treba riesit co najskor..len teraz momentalne nemame naviac tie peniaze,budu az ked predam byt
Alebo mi este povedzte ak sa vyznate ci je voobec mozne ,ze by exekutor zobral byt kvoli dlzobe cca 2000€...moj byt urcite predame do konca roka a dlhy vyplatime...
Dakujem pekne za rady ak ste docitali az dokonca..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Skús si zobrať (v banke) úver založený tvojim bytom, z neho vyplatíte dlžoby. Potom môže prebehnúť darovanie (to si treba zistiť ako je to s darovaním 1/2 bytu manželke, či je to v poriadku). Potom, ak by ste ten byt predali, z predaja vyplatíte úver.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Ak tam má trvalý pobyt a exekúcia je (bez príslušenstva) do 2000 e, tak exekútor až na výnimky nemôže nariadiť dražbu bytu.
    Ak je exekúcia zapísaná na liste vlastníctva, s bytom nakladať nemožno.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kristinkatinka Ano je exekucia zapisana na Lv a ma tam aj trvaly pobyt...dakujem :-)
    misoft Takže je to potom jasné - žiadne darovanie, nesmie sa vykonávať z jeho strany žiadny právny úkon ohľadom bytu (podielu).
    Kristinkatinka No ,tak kedze mi moj.muz tvrdil,ze on nema ziadnu ecekuciu(ale na lv jevvyznacena),tak som do otazky uviedla,ze keby je tam exekucia do 2tis € ...
    No a nakoniec dnes sa muz dovolal exekutorovi ,kt.mal vyznaceneho v lv a zistili sme ,ze ta exekucia je.tam nepravom,lebo.patri jeho mame ,kt byt nevlastniii...som zvedava ako sa to vyriesi....
    misoft Tak nech sa ihneď obráti na exekútora, aby to bremeno (plomba pre exekúciu) ihneď dal odstrániť - navyše oznámiť postup exekútora SKE http://www.ske.sk/, pretože zablokoval a uvalil exekúciu na majetok tretej osoby, čo je v rozpore so zákonom (pokiaľ však nie je spoludlžníkom svojej matky).
    Kristinkatinka No exekutor povedal,ze z ich strany je to davno uzavrete,ze treba volat na kataster..Tam zasa boli prekvapení,ze co im manzel hovori a ,ze ma prist osobne...Tak som moc zvedava,lebo toto je neuveritelne,co vsetko svokra narobila,a teda uz nic za nu nemienime platit...urcite nebol muz spoludlznikom..dakuj za rady :-)
    misoft No - na katastri si ešte užijete svoje.... možno i niekoľko mesiacov... majú tam taký nehorázny bordel.
    Z osobnej skúsenosti - minulého roku (november) podaný (bratom) vklad na kataster (darovanie pozemku) a DOTERAZ sa to ešte ani NEPOHLO. Podal i reklamáciu a sťažnosť na nečinnosť katastra a 6 mesiacov ŽIADNA odpoveď.

    Nedávno som mu poradil, aby podal sťažnosť priamo na MV (pod to patrí kataster).
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Tak to asi nepôjde. Ani cez kataster. Tí si overujú. A aj exekútor by to stopol - označil by to ako neplatnú darovaciu zmluvu z dôvodu exekúcie (odporovateľný právny úkon) a navyše - tvoj muž by mohol byť navyše obvinený z tr. činu poškodzovania veriteľa.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kristinkatinka Dakujem za odpoved,aj som si myslela...a neviete poradit ,ci o ten byt mozeme prist kvoli takej exekucii?
    willma kvôli dvom tisíckam isto nie
    Kristinkatinka Esteze tak..:-) dakujem
      zbaliť

    Darovacia zmluva na byt v exekucii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.