Zavrieť

Porady

Materska vypocitana z príjmov zo zahranicia

Rada by som sa opytala, na Slovensku pracujem od konca Oktobra 2017 a otehotnela som. V socialnej poistovni mi povedali ze mam narok na materku len z príjmov zarobenych na Slovensku. V zahranici som pracovala 3 roky s ktorych mi uznavaju zaplatene poistne, len matersku mi nechcu pocitat z príjmov zo zahranicia. Viete mi poradit ako postupovat aby mi pocitali do materskej aj príjmy zo zahranicia?
Naposledy upravil ivka70 : 03.08.18 at 18:20
3 komentárov     zbaliť
ivka70 kedy bol termin porodu?
Anka00 termim porodu je 17.09.2018
Mila123 obávam sa, že MD ti bude počítaná z príjmu na SK
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Kedze si menila zamestnanie a v tom novom odpracovala viac ako 90 dni, vypocet SP je spravny a predchadzajuce zamestnanie by sa ti nepocitala ani v pripade, ze by islo o zamestnanie na SK.
    Podmienku 270 dni poistenia si splnila na SK a rovnako vypocet je podla zakona z posledneho zamestnania, z ktoreho si aktualne poistena a budes cerpat materske.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Naša SP ti vypočíta dávku podľa zák o SP - podmienky pozri - 461/2003 - je zohľadnená DOBA POISTENIA aj v zahraničí.
    Ako postupovať aby si mala zohľadnený aj výšku príjmu v zahraničí? - tak to by si si musela nárokovať na dávku v zahraničí - a splniť podmienky, aké majú tam - podľa ich predpisov (čo už teraz asi ťažko ... ??) .

    Materska vypocitana z príjmov zo zahranicia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.