Zavrieť

Porady

Je výpočet dovolenky správny?

Zamestnávame školníka na PP, ktorý má skrátený úväzok. Pracuje 3 dni v týždni po 2 hodiny. Nastúpil od mája 2018. Aký má nárok na dovolenku? Pri výpočte som vychádzala z nároku pre nepedag. zamestnancov 30 dní za kal. rok. V jeho prípade je nárok 20 dní, keďže neodpracoval celý rok. Opravte ma prosím, ak môj výpočet nie je správny. Nekráti sa mu výmera dovolenky, keď nepracuje 5 dní v týždni?
6 komentárov     zbaliť
veronikasad jeho ročný nárok pri plnom fonde pracovného času by bol 30 dní ?
Miriam68 áno
Miriam68 áno, bol by 30 dní
veronikasad dopln presný dátum vzniku pracovného pomeru.
veronikasad pracovný pomer vznikol 1.5._
Miriam68 pracovný pomer vznikol 1.5.2018
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    (30/12*8)/5*3 = 12 dní

    Zamestnancovi patrí za deň v ktorom čerpá dovolenku náhrada mzdy vo výške priemerného hodinového zárobku za 2 hod.
    Miriam68 Ďakujem za odpoveď. Takže sa mu to ešte kráti, pretože neodpracuje 5 dní v týždni.
    veronikasad ano

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Tiež mám niečo podobné ... podľa toho SP aj ZP aj u vás chcú dochádzku za plný mesiac, po 1,2 hodiny denne a 5 dní v týždni. Z toho sa odvíja aj nárok na dovolenku 30 dní v roku, po 1,2 hodiny denne. S nástupom v bežnom roku sa primerane kráti nárok na dovolenku za kalendárny rok. Ak pôjde na dovolenku na 2 týždne, vyberie si 10 dní = 12 hodín dovolenky. To sa mu aj preplatí.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad máš pracovnú zmluvu na nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas ?
    A čo keď dovolenku čerpá po dňoch a nie celý týždeň ? Vtedy mu to ako vykážeš ?
    veronikasad Počet kal.dní poistenia pre ZP a SP je v takomto prípade celý kalendárny mesiac ...
    a_je_to nie, nemám nerovnomerne ustanovený pracovný čas, ale môžem ho tak plniť a čerpať. Vykazovať musím ideálny odpracovaný stav. Ak dovolenka 1 deň, tak sa vykazuje 1/21 mesačného fondu. Nie je žiadny problém, tak si to žiada zamestnávateľ.
      zbaliť

    Je výpočet dovolenky správny?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.