Zavrieť

Porady

Register trestov

V roku 2009 som bol prepusteny z vykonu trestu za majetkovu trestnu cinnost po 20 mesiacoch. Mam uz register trestov cisty, alebo o to musim poziadat?? Chcem si totiz zalozit zivnost a k tomu musim byt bezuhonny. Ak o to musim poziadat, ako dlho budem cakat na zahladenie?? V registry trestov sr sa objavy aj odsudenie v inom clenskom state eu??
Naposledy upravil Juro br : 19.08.18 at 10:53
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    1. Zahladzovacia doba v tvojom prípade je 5 rokov od vtedy, od kedy uplynula skúšobná lehota podmienečného prepustenia, ak ťa prepustili podmienečne pred uplynutím celého trestu. Inak po 5 rokoch od prepustenia po skončení riadnej dĺžky trestu.

    2. K zahladeniu odsúdenia nedochádza automaticky. Musíš podať na súd žiadosť o zahladenie odsúdenia.

    Takže ak o zahladení nič nevieš, tak je zjavné, že si takú žiadosť ešte nedal, súd o zahladení nepojednával a máš v RT nezahladený záznam.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nerád by som ťa sklamal, ale:
    Tr. zákon §92 ods.1 -
    § 92
    (1)

    Súd môže zahladiť odsúdenie, ak odsúdený viedol po výkone alebo odpustení trestu, alebo po ...
    a)
    desať rokov, ak ide o odsúdenie na trest odňatia slobody prevyšujúci päť rokov,
    b)
    päť rokov, ak ide o odsúdenie na trest odňatia slobody prevyšujúci jeden rok,
    c)
    tri roky, ak ide o odsúdenie na trest odňatia slobody neprevyšujúci jeden rok.
    U teba by bola lehota po 5-tich rokoch.
    Ďalej záleží na tom, aký to bol trest - podmienečný - vtedy sa zahladí po skončení skúšobnej doby, pri nepodmienečnom však zahladí až súd. Takže musíš o to požiadať.
    Avšak!
    Zahladený trest/odsúdenie sa prejaví len vo VÝPISE z registra trestov, ale BUDE stále figurovať v odpisoch z registra trestov.
    Takže - aj keby si požiadal o zahladenie a budú požadovať ODPIS registra trestov - tak sa to tam VŽDY objaví.

    Čo sa týka zahraničia (nie som si istý), ale tresty v zahraničí sú platné v zahraničí a nemali by sa v tvojom registri objaviť (ovšem, pokiaľ to zahraničná strana nebude chcieť, aby sa to registrovalo i na SK).
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Juro br Dakujem za odpoved
    pavol54 odpis živnostník nepotrebuje,
    misoft ...ale jeden nikdy nevie..... čo sa deje v hlavách štátnych úradníkov.....
    buchač Je dane zakonom, kto potrebuje odpis.
      zbaliť

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Vyžiadaj si výpis z registra a uvidíš.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    profesional To akože fakt? Ty si právnička?

    Nabudúce, keď sem napíše nejaká panna, čo nikdy nemala nič so žiadnym chlapom a ani sa na žiadneho nepozrela, či môže byť tehotná z pohľadu na nahého chlapa v časopise, ty jej určite poradíš, nech si urobí tehotenský test...

    Ako môže mať zahladené odsúdenie niekto, kto o neho nepožiadal a o ktorom súd zjavne nepojednával a ani nerozhodol?

    Sládkovičovo?
    Mária27 žiarliš?
    profesional Na Sládkovičovo? Nie. Je mi jasné, čo vychovávajú..
    bodliak Vzhľadom na právne bezvedomie tých, čo sa tu pýtajú, mi to príde ako celkom priamočiara odpoveď aj s výsledkom. Uvidí to čierne na bielom. Nejaké kecy o lehotách, žiadostiach ... aj tak nerozumejú.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.