Zavrieť

Porady

register trestov

l Ahojte nemôžete mi niekto poradiť s výpisom z registra trestov. Včera mi na živnostenskom povedali, že žiadosť si môžem podať na matrike, ale tam mi to asi len overia a zašlú do bratislavy? Neviete ako dlho to trvá? ďakujem
Usporiadat
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Na matrike to trvá týždeň,ak zájdeš osobne tak na počkanie,ak budeš sama žiadať poštou tak dlhšie ak týždeň.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

A potom si to treba prebrať na matrike alebo mi to zašlú domov. Ten týždeň by mi vyhovoval aby som to stihla. ďakujem
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Treba prevziať na matrike.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

A keby som išla osobne do BA, môžte mi poradiť kde sa nachádza register trestov a či tam býva veľa ľudí, lebo to mám dosť ďaleko. Jedná sa mi o termíny, keby mi register poslali za týždeň, lenže dnes je nestránkový deň, od zajtra za týždeň, hned behnem na živn.úrad vybaviť živnosť, lenže to trvá 2-3 týždne a ja si musím do 31.3. podať žiadosť o príspevok z úradu práce, k tomu musím doložiť ten ŽL, kópiu účtu + všelijaké-podnik.zámer a pod., tak neviem či to stihnem. ďakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

sybila3 Pozri príspevok
A keby som išla osobne do BA, môžte mi poradiť kde sa nachádza register trestov a či tam býva veľa ľudí, lebo to mám dosť ďaleko. Jedná sa mi o termíny, keby mi register poslali za týždeň, lenže dnes je nestránkový deň, od zajtra za týždeň, hned behnem na živn.úrad vybaviť živnosť, lenže to trvá 2-3 týždne a ja si musím do 31.3. podať žiadosť o príspevok z úradu práce, k tomu musím doložiť ten ŽL, kópiu účtu + všelijaké-podnik.zámer a pod., tak neviem či to stihnem. ďakujem
Register trestov je v BA na Kvetnej ulici. Prikladám ti link a tam si všetky info nájdeš

http://www.genpro.gov.sk/index/go.php?id=2
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

A ľudí nie je veľa, tak do 10 min čakania
0 0
stefanekivo stefanekivo

stefanekivo je offline (nepripojený) stefanekivo

Zajtra do blavy,z blavy na živnostenský,a do 7 dní je založená živnosť
0 0
fileva fileva

fileva je offline (nepripojený) fileva

vikinka Pozri príspevok
Treba prevziať na matrike.
Nemusíš osobne prevziať na matrike. GP SR to posiela na tebou uvedenú adresu (vo veľkom obdĺžniku na pravej strane) výpisu z registra trestov.
Niekedy to trvá aj 14 dní.
0 0
mariannak mariannak

mariannak je offline (nepripojený) mariannak

Výpisy z registra trestov môžeš žiadať aj na hociktorej prokuratúre, to len pre tých, ktorí sú mimo Bratislavy. Ak ich pekne poprosíš, aby Ti tam dali pečiatku súrne, tak to "možno" príde aj do týždňa, pretože to denne posielajú na GP. Z GP to príde na adresu uvedenú v hornej časti výpisu. Inak je lehota tuším 30 dní.
0 0
fileva fileva

fileva je offline (nepripojený) fileva

sybila3 Pozri príspevok
A keby som išla osobne do BA, môžte mi poradiť kde sa nachádza register trestov a či tam býva veľa ľudí, lebo to mám dosť ďaleko. Jedná sa mi o termíny, keby mi register poslali za týždeň, lenže dnes je nestránkový deň, od zajtra za týždeň, hned behnem na živn.úrad vybaviť živnosť, lenže to trvá 2-3 týždne a ja si musím do 31.3. podať žiadosť o príspevok z úradu práce, k tomu musím doložiť ten ŽL, kópiu účtu + všelijaké-podnik.zámer a pod., tak neviem či to stihnem. ďakujem
Nestresuj sa, všetko stihneš v pohodičke. Zájdi na matriku (nezabudni na 100,- Sk kolok), do 10-tich dní máš výpis z registra doma a na živnostenskom ti to urobia tak do 5 dní, ak ich poprosíš, že to súrne potrebuješ tak aj skôr (u nás som si po ŽL išla na tretí deň). Na ÚP podávaš žiadosť a ak by Ti nejaký doklad chýbal, doložíš. Až po schválení riaditeľom ÚP podpisuješ dohodu o príspevok. Taká je moja skúsenosť.
Dobrú nôcku.
0 0
jamajka jamajka

jamajka je offline (nepripojený) jamajka

mariannak Pozri príspevok
Výpisy z registra trestov môžeš žiadať aj na hociktorej prokuratúre, to len pre tých, ktorí sú mimo Bratislavy. Ak ich pekne poprosíš, aby Ti tam dali pečiatku súrne, tak to "možno" príde aj do týždňa, pretože to denne posielajú na GP. Z GP to príde na adresu uvedenú v hornej časti výpisu. Inak je lehota tuším 30 dní.
Neviem ako v iných mestách, ale v Nitre, na generálnej prokuratúre to trvá päť minút, výpisy z registra trestov vybavujú na počkanie. Už sa to neposiela do Bratislavy .... aj ja som bola minulý mesiac prekvapkaná.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ahojte, veľmi vám ďakujem za povzbudenie. Rozhodla som sa, že pôjdem priamo do BA, budem to mať hneď, tak zajtra alebo v piatok, tlačivo mám, doma si ho vypíšem a už len 100 na kolok a 50 poplatok a idem. Hned behnem v piatok na živnostenský úrad a uvidím, budem mať dosť času na vybavenie na katastri-list vlastníctva, lebo robiť budem doma a od manžela ešte musím mať súhlas overený notárom, že mi to povoluje. To na začiatok, v piatok sa ozvem ako som dopadla a čo ďalej aby aj ostatní vedeli, čo sa takto rozhodnú. Veľmi vám ďakujem.
Naposledy upravil sybila3 : 28.02.07 at 17:49
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ahoj, som tu znova, zajtra idem do tej BA na register, ale ma napadlo, čo si mám uviesť potom v živnostenskom ako predmet podnikania: účtovníctvo, administratívne práce, neviem čo sa tam píše, poradíte mi? Kde si môžem stiahnuť tlačivo na ohlásenie živnosti, vypíšem si ho doma, aby som tam zajtra nezmetkovala. dík
Ešte ma napadlo, aké by malo byť meno firmy, nič ma nenapadá, nechcem si dať nejaký trápny názov, tak si nechám len normálne meno a priezvisko a hotovo, alebo mi niečo poradíte? dík
Naposledy upravil sybila3 : 01.03.07 at 15:53
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
sybila3 Pozri príspevok
Ahoj, som tu znova, zajtra idem do tej BA na register, ale ma napadlo, čo si mám uviesť potom v živnostenskom ako predmet podnikania: účtovníctvo, administratívne práce, neviem čo sa tam píše, poradíte mi? Kde si môžem stiahnuť tlačivo na ohlásenie živnosti, vypíšem si ho doma, aby som tam zajtra nezmetkovala. dík
Ešte ma napadlo, aké by malo byť meno firmy, nič ma nenapadá, nechcem si dať nejaký trápny názov, tak si nechám len normálne meno a priezvisko a hotovo, alebo mi niečo poradíte? dík
Ako SZČO budeš musieť mať názov firmy svoje meno a priezvisko a ak chceš, môžeš si tam dať dodatok.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Na živnost.úrade ti povedia presný názov živnosti,podľa živ.zákona a poradia čo všetko si tam možeš ešte dať,treba sa len pýtať,určite ti ochotne pomožu.A čo sa týka mena tak ako napísala Janka6685,názov názov firmy nie je podmienkou.Treba ísť osobne na živ.úrad a tam vypíšeš žiadosť,potrebuješ 1 000,-kolok a výpis z registra.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ahojte, takže v piatok som bola v BA, register mám vybavený, ešte v piatok som utekala na živnostenský, boli presne dve hodiny, no panička už končila, takže idem dnes, register + 1000 kolok mám, dúfam, že dnes pochodím. majte sa
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

No a už aj to mám vybavené, živnostenský budem mať v pondelok, zatiaľ si vypíšem žiadosť o príspevok, ponikateľský plán, prílohu-čo si chcem kúpiť a v pondelok ak budem mať už ŽL si pôjdem vybaviť účet, aj ten musím ofotiť a doložiť. Potom sa ozvem čo ďalej aj pre iných, čo to potrebujú, majte sa.
0 0
Anya Anya

Anya je offline (nepripojený) Anya

Som vesela uprimna baba
Neviem odkial si ale tu u nas v Nitre vydavaju vypis z registra tretou na pockanie max 15 minut za 100sk kolok. Je to v umeleckej skole pri krajskom sude.(pri tescu.)
0 0
plenkall plenkall

plenkall je offline (nepripojený) plenkall

Informácie sú k dispozícii na http://www.plenkall.com/pomoc-pre-vas/ tu sú aj tlačivá, ktoré sa dajú editovať.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ahojte, tak už som si bola pre živnostenský list, tak som sa tešila ale dlho nie, išla som za tou pani čo má na starosti príspevky z úradu práce opýtať nejaké veci a tá mi zrazu hovorí, že je termín začatia živnosti posunutý, lebo príspevky sú vyčerpané a čaká sa na iné príspevky, ja to naháňam jak blázom za jeden den som mala register, na ďalším som bola ohlásiť živnosť s dám.1.5.2007 ako mi kázala a ona mi povie toto, to teraz zas pôjdem na živnostenský jak cibazol a posúvať termín? moje nervy? Ešte som chcela behnúť na daňový, vybaviť účet, ale neišla som nikam. Neviete mi povedať, či poprihlasovať do poisťovní sa mám ísť teraz a na daň.úr. alebo až 1.5. keď mi začína živnosť, díky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať