Zavrieť

Porady

dodatočné daňové priznanie

prosím o pomoc dodatočného daňového priznania: pôvodné daňové priznanie príjmy 52500 výdavky 25585, základ dane 26915 daň 5113,85. DODATOČNÉ DP príjmy 52500 výdavky 29353,1 základ dane 23146,9 daň 4397,91. Daňovníčka darovala 2% dane vo výške 102,27 EUR v dodatočnom DP Daň na darovanie 87,95 EUR. Pomôže mi niekto s vyplnením riadkov dodatočného DP? Ďakujem
Naposledy upravil jaanna : 21.08.18 at 06:55
Mila123 označ riadky a urob tabuľku z DP - riadneho a tiež z DDP , pomôžem ti
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    začnem teda sama:

    r. 122 DDP
    má byť daňová povinnosť podľa riadneho DP

    r. 123 DDP
    má byť r. 107 z DDP - r. 122 z DDP

    r. 124 DDP
    má byť r. 120 z riadneho DP alebo 121 z riadneho DP

    r.125 DDP
    má byť r. 120 z DDP alebo r. 121 z DDP - r. 124 z DDP a ponížiš ešte o sumu rozdielu medzi pôvodnými 2 % a terajšími .... t..j. ponížiš o 14,32, t.j. na riadku 125 DDP bude výsledná suma, ktorú poukáže DÚ

    riadky 126 a 127 DDP asi neriešiš, DB ak bol poukázaný, bol v správnej výške....
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jaanna ďakujem veľmi pekne, pokúsim sa to spracovať a dám vedieť, lebo som sa to včera pokúšala robiť a nejako mi to nesedelo som ti veľmi vďačná
    Mila123 jasne
    jaanna takže som to spracovala, a mám to takto: r 122=5113,85, r.123=-715,94 EUR, r.124=5113,85 EUR a riadok 125=701,62 EUR. Asi by to malo byť správne, ja som sa tam motala s tým riadkom 124 a nemohla som sa k tomu dopracovať. Ešte raz ďakujem za pomoc. A ešte musím v tom dodatočnom priznaní zaškrtnúť neuplatňujem postup podľa par. 50 alebo nie? A to dodatočné robím preto, lebo sa jednalo o predaj nehnuteľnosti /dôchodkyňa/ a bolo jej spracované RZZP a doplatila poistné. Nakoľko nepredpokladá príjem v tomto roku, robíme dodatočné DP. Mám uviesť výšku zaplateného poistného do prílohy č.3 riadok 10?
    Mila123 poistné na prílohe č. 3 sa nedáva z § 8 ZDP, teda v tvojom prípade nedávaš
    a tiež nedávaš sumu "nových 2% asignačnej dane) , prepočítava sa z riadku 107 DDP (prepočet sa robil na riadku 125 DDP) , teda r. 134 DDP ostáva prázdny, nakoľko sa podľa pravidiel uplatňuje táto daň (podľa § 50 ZDP) iba v riadnom daňovom priznaní, popr. opravnom, nie dodatočnom....
    jaanna ďakujem veľmi pekne za tvoj čas
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    len presne postupuj podľa nápovedy - nepustí ... tie 2% už sú darované v pôvodnej výške, to už sa nedá vrátiť späť. (je to tam už zakomponované)
    ...
    doplnenie
    na riadku 125 musíš mať - 701,62 (mínus) ... ak by si mala len 701,62 - tak ti nič nevyplatia (nie je preplatok). - no a požiadať - XIV. oddiel
    podľa mňa nezaškrtni že neuplatňuješ (§50) - veď ti tam musí výjsť suma 87,95

    no a do prílohy č. 3 toto poistné neuvádzaš - veď postupuj podľa nápovedy! (na r.10 -z §5)
    Naposledy upravil Katy a R : 21.08.18 at 14:56
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 ale rozdiel medzi 2% pôvodnými a terajšími zaplatí daňovník.....teda i toto sa opravuje
    Katy a R no tie jej už nikto nevráti - ale to v tom vzorci je ( v odd X- nápovedy k riadkom) Treba si otvoriť aj pôvodné DP - a len dodržať presne nápovedu! ☺
    jaanna neviem sa nejako z toho návodu dostať, a preto prosím o pomoc
    Mila123 a mňa ignoruješ.....
    jaanna nie neignorujem, len nemám pri sebe podklady a presne riadky DP už som ti písala, že ku večeru sa ti ozvem
    Mila123 ok
    Katy a R kuk po doplnení ☺
      zbaliť

    dodatočné daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.