Zavrieť

Porady

konateľ-zamestnanec

prosím o radu, konateľ-zamestnanec s minimálnou mzdou práca 8 hodín, môže skrátiť prac. úväzok na 4 hodiny? s tým, že mzda bude hodinová ? nakoľko firma teraz moc nejde a nie je na odvody, môže to takto riešiť. čo k tomu mám urobiť iba nový dekrét a pracovnú zmluvu, nemalo by to ovplyvniť obedy ani odrobené roky? môžete mi poradiť? nenahlasujem nikde skrátený uvzok? ďakujem
10 komentárov     zbaliť
Mila123 úväzok nikde nenahlasuješ
obedy áno, musí pracovať viac ako 4 hodiny denne (ak chceš každý deň mu dať SL)
odpracované roky tiež, ale keď mal doteraz mzdu vo výške MM, tak tento rok je oki
daj mu iba dohodu o zmene PP, ak dávaš tak aj dekrét (ja to riešim všetko v PZ, resp. dodatkoch, či zmenách PP)
rozhodnutie napr. VH by bolo dobré,
yvica ok takže zápisnica z VZ, kde schválime úväzok na 4,5 hodiny denne ale minimum na hodinu musí mať 2,8O. čiže sa to nedotkne obedov -nemá stravné lístky ale faktúra za obedy.
je to len dočasné riešenie kým sa firma dá dokopy. ďakujem
veronikasad Ak bude pracovat len 4 hodiny, nema nárok na prispevok na stravovanie, iba ak by ste to mali osetrene v internej mzdovej smernici a platilo by to pre vsetkych zamestnancov.
yvica veď som napísala 4,5 hodiny??? je to nad 4 hodiny nie?
Mila123 2,80 € za prácu konateľa? hádam by bolo vhodnejšie aspoň MM hod. mzda x 1,2 - 1,4 násobok
veronikasad Jarka, odkedy má konateľ za výkon funkcie konatela pracovnú zmluvu?
Mila123 áno, pravda....
yvica nie ja som v otázke napísala konateľ- zamestnanec s minimálnou mzdou (niektorí konatelia pacujú aj manuálne, čo je tento prípad)
v inej firme mám konateľov, čo poberajú odmenu 100 eur oficiálne veď všetci vieme, že je to len kvôli odvodom.
ivka70 Potom na zmenu zmluvy nepotrebujete zapisnicu VZ, to predsa neschvaluje zmluvy zamestnancom
ZuzanaA Veronika, (alebo iní odborníci ) ak by sme mali v IS, že dávame SL aj pri odpracovaní menej ako 4 hodín, bude to potom daňovo uznaný náklad? Ja si myslím, že áno, len niektorí tvrdia, že nie. Nemáš skúsenosť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mozete mu skratit uvazok, ak s tym suhlasi, aj zmenit mzdu na hodinovu.
    Pre narok na stravne listky by mal mat uvazok aspon 4:15 denne, aby zo zakona vznikol narok.
    Nikde zmenu uvazku ani mzdy nenahlasijes.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.